Bleed From Within już 10 Grudnia wystąpi w Warszawie!

0
312

Bleed From Within w ramach europejskiej trasy promującej nowy album „Shrine” zagrają w naszym kraju!

Album ukazał się 3 czerwca, a koncert promujący wydawnictwo odbędzie się 10 grudnia w warszawskim klubie Hydrozagadka. Zespół ruszy w europejską trasę w towarzystwie dwóch supportów: Humanity’s Last Breath oraz Allt.

BLEED FROM WITHIN (SCO) metalcore:

Davie Provan (gitara basowa), Craig „Goonzi” Gowans (gitara), Scott Kennedy (wokal), Steven Jones (gitara) i Ali Richardson (perkusja) to od 2017 roku skład szkockiej formacji Bleed From Within. Jej żywot zaczął się jednak znacznie wcześniej, bo w 2005 roku, co z obecnego wcielania pamiętają Scott, Ali i Craig.
Zespół muzycznie wyszedł od deathcore’u, by z czasem zbliżyć się do grania bardziej metalcorowego, melodyjnego określanego również jako groove metal. Wielką inspiracją byli początkowo sławniejsi koledzy z Lamb Of God, czy As I Lay Dying, z którymi Szkoci mieli zaszczyt dzielić później niejednokrotnie scenę. W biografii zespołu szczególne znaczenie ma rok 2013. Zarówno dlatego, że ukazała się wtedy znakomita płyta „Uprising” z gościnnym udziałem Liama Cormiera z kanadyjskiego Cancer Bats, jak i z powodu otrzymania nagrody Golden Gods Award w kategorii „Best New Band”.

10 XII (sob/sat) 2022
Warszawa Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety | Tickets:
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie | collector’s tickets)