AMAROK – ostatnie trzy koncerty wiosennej trasy HOPE

Koncerty zespołu AMAROK w Piekarach Śląskich, Krakowie i Lublinie kończą wiosenną część trasy promującą najnowszy album formacji - „Hope”

0
163
Amarok koncerty trasy HOPE
Amarok koncerty trasy HOPE

Amarok koncerty trasy HOPE

Amarok koncerty trasy HOPE
Amarok nowy album Hope koncerty – fot. Krzysztof ‚Jester’ Baran

Warszawska formacja Amarok w marcu bieżącego roku wydała nowy album, zatytułowany Hope. Jest to już siódmy album w historii grupy, a zarazem kończy on trylogię zapoczątkowaną przez album Hunt i kontynuowaną przez Hero.

Amarok koncerty trasy HOPE
Amarok koncerty trasy HOPE

Wiosenna trasa koncertowa zespołu obejmuje 9 miast Polski, z czego sześć koncertów już się odbyło, a przed zespołem jeszcze trzy:

Amarok to art-rockowy projekt muzyczny tworzony aktualnie przez Michała i Martę Wojtasów oraz Konrada Zielińskiego i Kornela Popławskiego. Gościnnie w produkcji ich albumów wzięli udział między innymi Collin Bass (Camel) i Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul). Koncertowali współdzieląc scenę choćby z Nickiem Masonem (Pink Floyd), Gazpacho, Bjørn Riis i Riverside.

Amarok został powołany do życia w 1999 roku przez Michała Wojtasa i Bartosza Jackowskiego. Do 2004 roku powstały trzy albumy, projekt ewoluował do formuły solowej Michała. Po dwunastu latach przerwy, w 2017, z Martą Wojtas stałym składzie, zespół powrócił z rozpoczynającym trylogię albumem Hunt. Do pracy przy kolejnej jej części – Hero – do składu dołączyli: perkusista Konrad Zieliński oraz multiinstrumentalista Kornel Popławski.

Muzyka zespołu Amarok, początkowo wyraźnie inspirowana twórczością Mikea Oldfielda i Pink Floyd, ewoluowała przez 25 lat istnienia zespołu w kierunku niepowtarzalnego stylu, w którym znajdziemy pełne przestrzeni kompozycje zawierające w sobie oprócz nieoczywistych riffów gitarowych także elementy ambientu i folku. Wydany trzy lata po poprzednim album Hope wydaje się być swoistym podsumowaniem lub wręcz ukoronowaniem tej ewolucji.

Więcej informacji o zespole Amarok znajdziesz tutaj: https://amarok.pl/