Cradle of Filth latem powrócą do Polski

0
71

Cradle of Filth latem wystąpią w Polsce dwukrotnie – 5 sierpnia we wrocławskim A2 – Centrum Koncertowe i dzień później w katowickim P23 Katowice, w obu przypadkach w towarzystwie amerykańskiego Butcher Babies!

CRADLE OF FILTH + Butcher Babies / 5.08.24 / A2, Wrocław
CRADLE OF FILTH + Butcher Babies / 6.08.24 / P23, Katowice

Bilety na www.winiarybooking.pl

Cradle Of Filth to zespół-instytucja w świecie ekstremalnego metalu i bez wątpienia jeden z najważniejszych reprezentantów gatunku rodem z Wysp Brytyjskich. Styl dowodzonej przez Daniego Filth’a, założonej w 1991 roku grupy na początku opierał się na black metalu. W późniejszych latach działalności, poprzez dorzucenie wpływów zaczerpniętych z metalu gotyckiego i symfonicznego, muzyka Cradle Of Filth zyskała bardziej komercyjny charakter, co poskutkowało miejscem na międzynarodowych listach przebojów przy okazji albumów “Damnation and a Day” (2003), “Thornography” (2006), “Hammer Of The Witches” (2015), czy “Existence is Futile” (2021). W kwietniu zeszłego roku ukazała się “Trouble and Their Double Lives” – płyta koncertowa oraz pierwszy materiał formacji wydany we współpracy z Napalm Records, na którym znalazły się również dwa premierowe utwory – “She is a Fire” oraz “Demon Prince Regent”.

Butcher Babies to przede wszystkim niesamowita energia, za pomocą której zespół podbija światowe sceny już od ponad dekady. Ich pierwsze dwa albumy plasowały się w TOP 5 kilku billboardowych notowań, grali trasy z Megadeth, Robem Zombie, Marylinem Mansonem Five Finger Death Punch, Danzigiem oraz na największych festiwalach, takich jak np. Download, Hellfest, Knotfest, a nawet wystąpili w netfixowskim hicie “Slasher” oraz w filmie “Alleluia!: The Devil’s Carnival”. W zeszłym roku formacja podzieliła się z fanami podwójnym albumem “Eye for an Eye … / … Till the World’s Blind”

Skład koncertów zamyka melodyjno-metalowy kwintet Ignea. Podopieczni Napalm Records w zeszłym roku wydali świetnie przyjęty album “Dreams of Lands Unseen”, na którym umiejętnie łączą ciężkie riffy z elementami symfonicznego i progresywnego metalu, muzyki elektronicznej oraz folku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj