Cradle of Filth powrócą do Polski!

0
188

Cradle of Filth powrócą do Polski po blisko pięcioletniej przerwie i wystąpią w lutym w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.

Na trasie towarzyszyć im będą: Wednesday 13, którzy zagrają set złożony z utworów Murderdolls oraz Włosi z Sick N’ Beautiful.

CRADLE OF FILTH + Wednesday 13, Sick N’ Beautiful / 12.02.24 / B90, Gdańsk
CRADLE OF FILTH + Wednesday 13, Sick N’ Beautiful / 22.02.24 / Progresja, Warszawa
CRADLE OF FILTH + Wednesday 13, Sick N’ Beautiful / 23.02.24 / Studio, Kraków

Sprzedaż biletów na www.winiarybooking.pl

Cradle Of Filth to zespół-instytucja w świecie ekstremalnego metalu i bez wątpienia jeden z najważniejszych reprezentantów gatunku rodem z Wysp Brytyjskich. Styl dowodzonej przez Daniego Filth’a, założonej w 1991 roku grupy na początku opierał się na black metalu.

W późniejszych latach działalności, poprzez dorzucenie wpływów zaczerpniętych z metalu gotyckiego i symfonicznego, muzyka Brytyjczyków zyskała bardziej komercyjny charakter, co poskutkowało miejscem na międzynarodowych listach przebojów przy okazji albumów “Damnation and a Day” (2003), “Thornography” (2006), “Hammer Of The Witches” (2015), czy “Existence is Futile” (2021).

W kwietniu tego roku ukazała się “Trouble and Their Double Lives” – płyta koncertowa oraz pierwszy materiał formacji wydany we współpracy z Napalm Records, na którym znalazły się również dwa premierowe utwory – “She is a Fire” oraz “Demon Prince Regent”.

Na 3 polskich koncertach wspierać ich będą: Wednesday 13, czyli solowy projekt wokalisty horror punkowego/glam rockowego Murderdolls, którzy wystąpią z setem złożonym z utworów tego zespołu oraz Włosi – Sick N’ Beautiful, którzy łączą metal z elementami industrialu, punka i electro-popu, znani ze swoich wzbogaconych o wizualizacje oraz kostiumy występów na żywo.

CZASÓWKA
18:00 – drzwi
18:45 – DRIFT
19:30 – SICK N BEAUTIFUL
20:15 – WEDNESDAY 13 performing MURDERDOLLS
21:30 – CRADLE OF FILTH

CRADLE OF FILTH (Wielka Brytania / Napalm Records) – symfoniczny black metal, metal gotycki

WEDNESDAY 13 (Stany Zjednoczone) – horror punk, heavy metal

SICK N’ BEAUTIFUL (Włochy) – hard rock, modern metal, industrial, electro pop