Hellripper oraz CLOAK na dwóch wspólnych koncertach w Polsce

0
60

Oldschoolowy, black/speed metalowy Hellripper oraz mieszający melodyjny black/death metal z gotykiem CLOAK wystąpią latem na dwóch wspólnych koncertach w Polsce: 19 lipca w poznańskim Klub pod Minogą oraz dzień później w warszawskim Klub Hydrozagadka.

HELLRIPPER + CLOAK / 19.07.24 / Pod Minogą, Poznań
HELLRIPPER + CLOAK / 20.07.24 / Hydrozagadka, Warszawa

Bilety: www.winiarybookings.pl

Od momentu powołania do życia Hellripper w 2014 roku James McBain skomponował w pojedynkę 3 duże albumy oraz kilka mniejszych materiałów. Dzięki temu o projekcie śmiało możemy mówić jako o jednym z przodowników teraźniejszego odłamu ekstremy, jakim jest black/speed black metal. Szybkość, surowość i przebojowość – te 3 elementy to podstawa twórczości Hellripper, co słychać na zeszłorocznym albumie “Warlock Grim & Withered Hags”, ale zdecydowanie najlepiej ta mieszanka działa w warunkach koncertowych.

Amerykański Cloak eksploruje granice pomiędzy melodyjnym black/death metalem a gotykiem. Jednak żeby Was nie zmylić – grupa robi to po swojemu, o czym najlepiej świadczy wydany w zeszłym roku, trzeci w ich dorobku album “Black Flame Eternal”. Wpływy szwedzkiej sceny spod znaku Watain i Dissection łączą się tutaj z echem Paradise Lost, a to wszystko podane w oryginalnym ujęciu powoduje, że Cloak staje się jednym z ciekawszych zespołów w tych klimatach na arenie międzynarodowej.

Ostatnim zespołem w tym pakiecie jest amerykański High Command. Metal z mieczem w dłoni, storytelling inspirowany dziełami Roberta E. Howarda, Michaela Moorcocka, Jacka Vance’a to połączenie, którego w najlepszym wydaniu możecie doświadczyć słuchając ostatniego krążka formacji “Eclipse of the Dual Moon”. Ekipa powróci do Polski po kwietniowych koncertach u boku Midnight, więc jeśli wtedy nie zdążyliście obadać ich na żywo, to w lipcu koniecznie musicie nadrobić zaległości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj