Napalm Death na jedynym koncercie w Polsce już w lutym!

0
104

Legenda ekstremalnego metalu Napalm Death w lutym wyrusza w trasę po Europie “Campaign For Musical Destruction Tour”. Brytyjczycy wystąpią w Polsce 12 lutego 2023 roku we wrocławskim klubie A2. U boku zespołu zagrają Dropdead, Siberian Meat Grinder oraz Escuela Grind.

Napalm Death + Dropdead, Siberian Meat Grinder, Escuela Grind / 12 II 2023 / Wrocław

NAPALM DEATH – grindcore, death metal, hardcore:

Jednej z największych legend ekstremy, Napalm Death, w 2021 roku stuknęło 40 lat siania zniszczenia na scenach klubowych i festiwalowych całego świata swoją bezkompromisową mieszanką grind core’a, hard core’a, death metalu oraz muzyki alternatywnej.

Kapela z Birmingham rodem niczym gang rodziny Shelbych z serialu „Peaky Blinders” nigdy nie zdradziła swoich zasad, nigdy nie poszła na komercję. Nawet flirt z death metalem w latach 90. Napalm Death przeprowadzili w sposób wiarygodny. Angielska kapela z czasem stała się formacją międzynarodową i wykształciła styl, w którym soczysty, tnący jak brzytwa grind core, pięknie miesza się hard core’em i od czasu do czasu czerpie z twórczości Swans, Bauhaus, czy wczesnego Killing Joke. Trzon kapeli, który z podziwu godną regularnością dostarcza wspaniałych albumów, stanowią od lat trzej muzycy – szalejący na scenie wegetarianin Mark „Barney” Greenway, Shane Embury i Danny Herrera. W pandemicznym czasie Napalm Death uraczył fanów znakomitym albumem (z jak zwykle ważnym przesłaniem), zatytułowanym „Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism” (2020).

DROPDEAD – hardcore punk:

Dropdead to jedna z legendarnych kapel, która pokazała, że metal i punk mogą być połączone w sposób mistrzowski. Startowali ponad trzy dekady temu, a ich styl, owszem, rozwija się, lecz wciąż pozostaje tak samo kąśliwym i jadowitym. Ta chaotyczna mieszanka ciągnie się od sprintowych prędkościach grindu przez d-beatowe odcienie hardcore punka aż po bardziej metalowy, thrashowy ciężar. Ci kolesie są właściwie legendarni, a połączenie ich z Napalm Death zapewni koncertowy szał, po którym zostaną same zgliszcza.

SIBERIAN MEAT GRINDER – crossover, hardcore:

Już w samej nazwie tego składu zamyka się ich esencja – ta muzyka kruszy kości jak walec drogowy, ale Siberian Meat Grinder to coś więcej niż wyłącznie prujący wesoło przed siebie thrash. Ten skład to przede wszystkim chodzący crossover wyciągający pomysły jak z kapelusza. Chcecie trochę punka? Proszę bardzo. A może stoner dla odmiany? Albo rapowane wstawki? Żaden problem. Tutaj nie ma żadnego tabu, jest za to świetna zabawa i chęć zmiażdżenia słuchacza. Prawda, że pięknie?

ESCUELA GRIND – grindcore, powerviolence:

Z Escuela Grind sprawa jest bardzo prosta. To maksymalnie wściekły i zaprogramowany na desktrukcyjny chaos powerviolence/grind. Ma być ciężko, szybko i bez jakiegokolwiek szacunku dla instytucji piosenki… Ale czy to tyle? Na tegorocznym “Memory Theater” zespół oczywiście przedstawia różne warianty przerobienia słuchacza na mielonkę, lecz w tej gęstwinie blastów, rozpędzonych riffów i jaskiniowego brzmienia pojawiają się przejścia w średnie tempo, przebojowe – jak na ramy gatunku – zwolnienia, a “Strange Creature” to wręcz grooviący hit w sam raz do nadwyrężania mięśni szyi headbangingiem. Docenicie ich. Debiutowali EP-ką zatytułowaną “PPOOWWEERRVVIIOOLLEENNCCEE” – jak można tego nie docenić?

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 | 𝗧𝗶𝗰𝗸𝗲𝘁𝘀:
https://knockoutmusicstore.pl
(druki kolekcjonerskie | collector’s tickets)
https://ebilet.pl

Organizator | Host:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod