Haken oraz Between The Buried And Me odwiedzą nasz kraj!

0
189

Haken oraz Between The Buried And Me wyruszą w co-headlinerską trasę po Europie na początku 2023 roku. Jedynym przystankiem naszym kraju będzie Warszawa. Koncert odbędzie się 24 II 2023 w warszawskim klubie proxima. W roli supportu zespołów zagra Cryptodiraband.

Haken, Between The Buried And Me + Cryptodira / 24 II 2023 / Warszawa

𝗛𝗔𝗞𝗘𝗡 – prog metal:

Haken już od lat ma ugruntowaną pozycję w progmetalowym panteonie. Szerszy poklask zdobyli już przy premierze „The Mountain” z 2013 roku i na pewno pomogły w tym liczne pochlebstwa z ust takich tuzów jak Jordan Rudess lub Mike Portnoy, ale Brytyjczycy nie zasypują gruszek w popiele i wciąż zaskakują słuchaczy. Ich ostatnie dwie płyt to wyraźny zwrot w stronę metalowej gałęzi muzyki progresywnej i wyszedł on tak dobrze jak wszystkie poprzednie wolty. Czy tych kolesi w ogóle da się zatrzymać?

𝗕𝗘𝗧𝗪𝗘𝗘𝗡 𝗧𝗛𝗘 𝗕𝗨𝗥𝗜𝗘𝗗 𝗔𝗡𝗗 𝗠𝗘 – prog metal:

Mówi się, że metal progresywny wpada w pułapkę własnych trików, a pierwiastek „progresywny” dodaje się do niego tylko z przyzwyczajenia, ale Between the Buried and Me przeczą tej zasadzie. To kapela, która bez problemu stawia sobie poprzeczki na niebotyczne wysokości, a potem z lekkością je przeskakuje. Tylko u nich znajdziecie luźne nawiązania do współczesnych wcieleń amerykańskiej ekstremy połączone z opcją fusion czy bardziej współczesnym progmetalowym transem. W tych utworach nie ma chwili na oddech i dobrze – podczas koncertu będziecie stać z opuszczonymi szczękami.

𝗖𝗥𝗬𝗣𝗧𝗢𝗗𝗜𝗥𝗔 – prog metal:

Cryptodira to jedna z tych grup, które pompują i stale odświeżają pojęcie metalu progresywnego. Bez większych zahamowań wrzucają słuchaczy w wir blastów i innych składowych death metalu, ale do tego oferują jazzowe przebiegi, refreny z arenowym potencjałem i post-metalowe snuje. Tak kreatywnych ludzi ze świecą szukać!

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 | 𝗧𝗶𝗰𝗸𝗲𝘁𝘀: *29 VIII | 10:00*
https://knockoutmusicstore.pl
(druki kolekcjonerskie | collector’s tickets)

Organizator | Host:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod