TesseracT powraca!

0
371

Brytyjczycy z TesseracT szykują się na premierę “War Of Being”, która odbędzie się jeszcze w 2023 roku.

W ramach trasy „War Of Being” zespół zaprezentuje nowy album swoim fanom w Warszawie 7 lutego. Towarzyszyć im będą djentowcy z Unprocessed i mathcore’owi wizjonerzy z The Callous Daoboys.

Tesseract + Unprocessed, The Callous Daoboys / 7 II 2024 / Warszawa

Bilety:
https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)
https://ebilet.pl

𝗧𝗘𝗦𝗦𝗘𝗥𝗔𝗖𝗧 djent, prog metal:

Tesseract to jedna z tych grup, których karierę obserwuje się jak dobry film. Już przy debiutanckim “One” usłyszało o nich wielu, a światek prog metalu zyskał kolejny skład gotów do zrewolucjonizowania gatunku. Dalej było tylko lepiej. Z czasem zespół wydał przełomowe dla współczesnej formy nurtu “Altered State” i “Polaris”, a od tamtej pory wyłącznie rosną, grając we własnej ekstralidze. Brytyjczycy weszli w ostatnie półtorej dekady nowoczesnego metalu zgodnie z teraźniejszymi standardami – w progresywnym rocku nie poszukiwali oldskulowych, analogowych brzmień. To muzyka spod znaku maksymalnego chłodu, idealnie poszatkowanego rytmu, choć z miejscem na wzniosłe melodie, a nawet odrobinę przebojowości. Skuteczność tych działań pozostaje niepodważalna – w końcu formacja z Buckinghamshire po dziś dzień ma wielu naśladowców.

𝗨𝗡𝗣𝗥𝗢𝗖𝗘𝗦𝗦𝗘𝗗 djent, prog metal:

Niemieckie Unprocessed to kolejna z grup, które w poszukiwaniu idealnego destylatu prog metalu nie uciekają w zamierzchłą przeszłość. Widać, że autorzy ubiegłorocznego “Gold” są dziećmi swoich czasów, dlatego oprócz skomplikowanych figur rytmicznych wrzucają do piosenek synkopowane rytmy djentu, ale nie tylko. Bo tutaj pomysł na muzykę jest wielowątkowy, a obok powyższych tropów gości także math rock czy nawet echa melodyki współczesnego popu. Wszystko w odpowiednich proporcjach.

𝗧𝗛𝗘 𝗖𝗔𝗟𝗟𝗢𝗨𝗦 𝗗𝗔𝗢𝗕𝗢𝗬𝗦 mathcore:

Właśnie takich kapel potrzebuje mathcore: furiackich i kolorowych; pełnych wszystkiego i jednocześnie maksymalnie konkretnych w przekazie. The Callous Daoboys pokazują, że granice nurtu wyznacza wyłącznie wyobraźnia, a ci Amerykanie mają ogromną wyobraźnię. W ogóle nie czują problemu z łączeniem mathcore’u z niemal grindową intensywnością, emocjami zaczerpniętymi z post-hc, awangardowymi zgrzytami czy alt-metalem. Robią, co chcą i wiedzą, że dzięki temu wychodzą na plus.

Organizator | Host:
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod