The Thinners, The Bastard, Dziarwa- Kraków 31/08/2019

0
213

W Krakowie, w ostatnią sobotę wakacji promował swoją nową płytę zespół The Thinners  „Nie mów Mi”. Tego wieczoru razem z chłopakami z Wodzisławia Śląskiego, na scenie wystąpiły jeszcze Dziarwa (Punk Rock – Kraków) oraz nasi przyjaciele z Myślenickiego The Bastard .
Krakowska Dziarwa jest kolejnym trzyosobowym zespołem, który dobitnie pokazuje, że takie składy bardzo dobrze sobie radzą. Mimo powszechnej opinii że takie zespoły nie mają mocy, w 2019 roku już kilkukrotnie się przekonałem że ta opinia nie pokrywa się  z  rzeczywistością. Panowie zaprezentowali naprawdę mocno punkowy set, który dobrze rozgrzał nieliczną jednak publiczność tego wieczoru.


Teraz przejdę do ostatniego zespołu, czyli The Bastard. Wiedząc jakie były zawirowania w  składzie od grudnia 2018 do maja 2019 roku, to muszę przyznać że chłopaki z koncertu na koncert wychodzą coraz lepiej. Widać coraz większy luz w zespole, co procentuje w trakcie  koncertów. Nie sposób również wspomnieć o jednym małym fakcie. Mianowicie zespół w trakcie wczorajszego koncertu, zadedykował utwór „Dzieci Rewolucji” Ś.P Bartkowi, bardziej znanemu jako Gary.

Był to pierwszy koncert Punk Rocka w Krakowie po śmierci Bartka, pierwszy na którym Jego już nie było…Każdy pamięta Garego jako osobę która była obecna na wszystkich koncertach punkowych w Krakowie jak również i w PL. Osobę, która bawiła się z całych sił, uśmiechniętą i mega pozytywnie nastawioną do wszystkich. Panowie jeszcze raz Wielkie Dzięki …


I teraz przejdziemy do zespołu The Thinners. Pragnę zaznaczyć, że to co zostanie tu napisane, to jest moja opinia, i nie każdy musi się z nią zgadzać. Jak się to mówi, ile osób tyle opinii. Zespół przyjechał do Krakowa promując swoją nową płytę, wydaną przez Lou Records Boys. Chłopaki zaprezentowali nam całość nowej płyty w trakcie koncertu. Mogliśmy posłuchać dobrego punkowego grania, jak również kawałków wpadających w Ska oraz Reggae. Pod względem muzycznym, panowie mają już swój styl, bez odnośników do  innych zespołów, co jednak nie za często możemy zaobserwować na scenie Punk Rockowej w Polsce. Miałem okazję posłuchać materiału z nowej płyty najpierw w wersji LIVE, a jak wszystkim wiadomo na koncertach wychodzi tak naprawdę ile dany materiał jest wart. Materiał na płytach, jest zawsze dopieszczony pod każdym względem, natomiast koncert weryfikuje zawartości płyt. Jak dla mnie, The Thinners w wersji Live, obronili się bardzo dobrze. Jeśli miałbym się pokusić o ocenę płyty w skali do 10, płyta „Nie mów Mi” wychodzi na mocne 7. Lecz jak zaznaczyłem na początku, to jest tylko i wyłącznie moje zdanie, nie każdy musi się z  tym zgodzić.
Wielkie dzięki za zaproszenie na koncert dla wszystkich zespołów.  Podziękowania dla wszystkich  którym chciało się wpaść Rock Shot w Krakowie porozmawiać, napić  piwka, wspólnie pobawić pod sceną oraz za to że wspieracie polską scenę  Punk
Do następnego.

#GM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here