ASGAARD powraca z nowym krążkiem “What if…”!

0
149

Po 10 latach przerwy w pierwszym kwartale 2022 roku roku polski zespół ASGAARD wyda długo oczekiwany nowy album pod tytułem “What if…”!

Najnowszy krążek to siódmy autorski album Asgaard, będący następcą świetnie przyjętej płyty „Stairs to nowhere” z 2012 roku. Tym razem zespół prezentuje się w zupełnie odświeżonej formule po raz pierwszy nawiązując znacznie bardziej do stylistyki muzyki rockowej, aniżeli metalowej.

„What if…” to pierwszy album Asgaard, na którym struktury utworów poukładane zostały w bardziej klasyczny sposób, z przepięknymi melodiami, ale i dużymi, epickimi refrenami. Po raz pierwszy również dwa spośród ośmiu utworów zaśpiewane zostały w języku ojczystym. Dodatkowo w konstrukcje nowych piosenek wplecione zostały elementy z szeroko pojmowanego gatunku electronica. Nową płytę nadal cechują charakterystyczne dla zespołu romantyzm i nostalgia, ambasadorami których od lat są takie zespoły jak Katatonia, Amorphis, Moonspell, Opeth czy Anathema.

Płyta „What if…” zostanie wydana 18.02.2022 w wersji cyfrowej za pośrednictwem Wormholedeath/The Orchard Inc./Sony Music Entertainment oraz 04.03.2022 w wersji fizycznej nakładem wytwórni Szataniec.

Na krążku „What if…” znajdzie się dziesięć utworów:

­01. Sisyphus
02. Creeping Miss Lunacy
03. Sny na jawie
04. Horizon upside down
05. What if…
06. Blind man’s buff
07. W sercu nieświata
08. Not ever again!
09. Sny na jawie (radio cut) (bonus track)
10. W sercu nieświata (radio cut) (bonus track)

„What if…” to tryumfalny powrót krajowej rockowo-metalowej awangardy.

Co tydzień, w każdy następny wtorek w sieci zostanie udostępniony fragment kolejnego utworu na Youtube’owym kanale wytwórni WormHoleDeath.

Fragment utworu “Sisyphus” ➡ https://youtu.be/-uMcVN7IOTM

Fragment utworu “Creeping Miss Lunacy” ➡ https://youtu.be/SzEJIx81LHA

Autorem okładki jest Bartłomiej Trzos
Zdjęcie zespołu wykonał Roman Baran

Metamorfoza, nieustanna ewolucja oraz stylistyczna nieprzewidywalność – to właśnie konglomerat tych trzech pojęć stał się znakiem rozpoznawczym cechującym twórczość Asgaard. Zespół istnieje na scenie od 25 lat będąc tym samym jednym z pionierów krajowej sceny gothic / rock / metal.
Za sprawą odważnych i wzbudzających kontrowersje wydawnictw przez wielu krytyków określany jest jako jeden z wizjonerów gatunku.

Skład zespołu:

Przemysław ‘Quazarre’ Olbryt – wokal
Bartłomiej ‘Hetzer’ Kostrzewa – gitary
Wojciech ‘Flumen’ Kostrzewa – syntezatory, loop’y, sample, dodatkowe programowanie perkusji
Alvern (Orchivion) – perkusja (sesyjnie)
Przemysław Nowak – gitara basowa (sesyjnie)

Asgaard w Internecie

Facebook https://www.facebook.com/AsgaardOfficial
Youtube https://www.youtube.com/user/AsgaardOfficial/videos

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here