Deadpoint powraca z nowym albumem „Device Of Solemn Rot”- premiera 14.06.2021!

0
5

Deadpoint nie chce być etykietowany ani ograniczany, ale jego styl można określić jako rasowy thrash/groove metal w połączeniu z nowoczesnym klimatem oraz growlem w stylu Maxa Cavalery.

 

Zespół powstał w 2011 roku we Wrocławiu. W 2013 roku nagrali demo/Ep z pięcioma utworami, a następnie wydał swój pierwszy teledysk do piosenki „Dominated”.
Od tego momentu Deadpoint zaczął budować swoją markę na lokalnej scenie i zdobywać fanów w całej POLSCE. Udział w konkursach WACKEN METAL BATTLE i EMERGENZA FEST przyniósł zespołowi kolejny wzrost popularności. Na początku 2014 roku, rozpoczęli nagrywanie materiału na debiutancki album. Prace odbywały się w dwóch światowej sławy studiach- PERLAZZA STUDIO oraz MAQ RECORDS. Jako inżyniera dźwięku zatrudnili JACOBA HANSENA znanego ze współpracy z Pestilence, Volbeat, Destruction. Za oprawę graficzną odpowiadał brazylijski artysta GUSTAVO SAZES (Arch Enemy, MorbidAngel, Kamelot). Dzięki tej współpracy powstał krążek „THE ART OF DECEPTION”. Album został wydany w sierpniu 2015 roku, a w celach promocyjnych powstały dwa klipy: „Lapidus” w 2016 r. i „The grand oppressor” w 2017 r.

Przez kolejne lata zespół koncertował po Polsce, Niemczech i Czechach występując między innymi z Soulfly, Hate, Decapitated, Batushka, Kat & Roman Kostrzewski, Illusion, Materia i The Sixpounder.

W 2018 roku pojawił się teledysk z sesji studyjnej do nowego utworu „Trenches”, a w 2019 roku zespół zakończył komponowanie materiału do kolejnej produkcji i w 2020 roku przystąpił do prac w studiu.

Album „DEVICE OF SOLEMN ROT” nagrany został w Heinrich House i Zordon Studio. Za produkcję odpowiada Peter Rutcho (Revocation, Parkway drive), a stworzenia grafiki podjął się ilustrator Pig Hands (November’s Doom, Dopelordowie). W maju ukazał się pierwszy klip promocyjny do piosenki „As I Fade”.

Na płycie znajduje się 9 kawałków w doskonałym stylu:

01. Aftermath
02. Artifact
03. Dead And Gone
04. Hemlock
05. Blind Lust
06. Trenches
07. Device Of Solemn Rot
08. Cryptic Delusion
09. As I Fade
W czerwcu ukazał się kolejny klip promujący- do piosenki „Aftermath”

Premiera płyty „DEVICE OF SOLEMN ROT” już 14.06.2021!

AKTUALNI CZŁONKOWIE
Łukasz Jurkiewicz-gitara
Michał Rybak- gitara
Cristian Segura- wokal
Patryk Juszczak- bas

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here