DRAKON wydał album „Thunderdome”

0
290

DRAKON powstał w 2017 roku jako współpraca między Veleyar’em (gitara, muzyka) i Terror’em (wokal, bas). W 2017 roku ukazał się album „First„, który zawierał cover zespołu MGŁA. Po rozpadzie składu ukazała się EPkę „The Last Battle of Angels” i projekt został zawieszony. Jesienią 2021 r. Veleyar wskrzesił DRAKON i od tamtego czasu wydał album „Awakening” (2022) oraz EPkę „High Tales„. Obecnie formacja wydaje nowy pełnoprawny album „Thunderdome”.

Za miks i mastering materiału na nową płytę odpowiada Theodor Borovsky (AlkonostDissector), natomiast okładkę albumu stworzyła Valentina Mustajarvi.

Nowy album „Thunderdome” został wydany 18 stycznia 2024 roku w wersji cyfrowej oraz jako jewelcase CD z 20 stronnicową wkładką za pośrednictwem via Sleaszy Rider (pre-order).

Tak zespół komentuje nowy album: „W dniu Indry Gromowładnego, pogromcy czarnego węża, prezentujemy Wam nasz nowy album koncepcyjny. To nasza własna interpretacja mitu o końcu świata w tradycyjnym rosyjskim epickim stylu, nasz własny pogląd na to, co jest Światłością i Ciemnością, czym jest Dobro i Zło oraz czym jest Prawda Ziemska„.

Nowy album jest dostępny do odsłuchu na https://drakonblackmetal.bandcamp.com/album/–4

Tracklista:

1. Gold
2. Filth
3. Falsity
4. Abomination of Desolation
5. Salt and Blood
6. Gog and Magog
7. Image of Agni
8. Foreverness

Line-up:

Veleyar – gitara prowadząca i rytmiczna
Demeter Greil – wokal
Vladimir Kalmazan – gitara basowa
Semen Luzin „Unholy Father” Luzin – perkusja