VÆGTLØS wypuścił drugi singiel z albumu „Aftryk”

0
204

Początku duńskiej grupy Vægtløs datuje się na rok 2022. Po pierwszym zagranym koncercie otrzymali propozycję wystąpienia jako support przed legendarnąym shoegaze’ową grupą Nothing, co jak się później okazało było motorem napędowym zainteresowania ze strony mediów z całego świata. Jeszcze w 2022 roku zdołali wydać split z kapelami Mill oraz Taagebue oraz 7″ EP zatytułowaną „Kakofoni„.

Po prawie dwóch latach zespół z Aalborga powraca z nowym wydawnictwem, debiutanckim albumem zatytułowanym „Aftryk„. Muzyka została zarejestrowana przez sam zespół we współpracy z Rasmusem Glassauem Clausenem. Za miks i mastering odpowiada Jacob Bredahl (HateSphereHorned Almighty). Okładkę stworzył Jon Gotlev (Møl).

Zespół komentuje: „Płyta to melodyjne i rozległe brzmienia, które zawiera osobiste teksty o bliskich zespołowi osobach, które zmarły lub cierpiały na śmiertelne choroby. Inspirację do tego można znaleźć w obserwowaniu i doświadczaniu nieskażonego piękna życia i śmierci. Pierwotnie każda piosenka nosiła imię osoby, o której śpiewał zespół, ale zmieniono to na bardziej pasujące tytuły„.

Album „Aftryk” zostanie wydany 2 lutego 2024 w wersji cyfrowej, na kasecie płycie CD oraz 12 winylu przez ponad 40 współpracujących ze sobą wytwórni muzycznych! Pre-order płyty jest dostępny na platformie Bandcamp.

Posłuchaj drugiego singla „Her i vores hjerter bærer vi en ny verden„, który jest dostępny na popularnych platformach streamingowych:

Spotify https://open.spotify.com/album/0nYaJ9gMPC8QGuKjpdSrJN

Apple Music https://music.apple.com/za/artist/v%C3%A6gtl%C3%B8s/1653335342

Bandcamp https://vaegtlos.bandcamp.com/track/her-i-vores-hjerter-b-rer-vi-en-ny-verden

„Aftryk”

Tracklista:

Strona A:   
1. Ingenting kan forhindre, at små struber skælver en forårsnat
2. Først da vi bar din kiste gik det op for mig, hvor meget tungt du skulle igennem, før du blev så let
Strona B:   
3. Her i vores hjerter bærer vi en ny verden
4. Tag dit knuste hjerte og lav det til kunst

Line-up:

Frederik Højlund – gitara elektryczna
Jeppe Nørgaard – gitara basowa
Tobias Aske Heltborg – perkusja
Troels H. Sørensen – wokal