Gorgonzolla łączy siły z raperem Madą i prezentuje singiel 'Ryba psuje się od głowy’

0
495

Brak opisu.

Po kilku miesiącach od premiery singla ’Potwór z szafy’, zespół Gorgonzolla prezentuje drugi utwór, który zapowiada ich trzeci album. Tym razem grupa połączyła siły z raperem Madą ze składu WCK i udostępniła premierową kompozycję 'Ryba psuje się od głowy’.
Po świetnie przyjętym singlu ’Potwór z szafy’, który był utworem poruszającym tematykę depresji wśród dzieci, zespół Gorgonzolla powraca z nowym singlem! Tym razem, grupa połączyła siły z raperem Madą ze składu WCK i zaprezentowała utwór ’Ryba psuje się od głowy’, który jest mocnym komentarzem, na temat wszelkiego rodzaju doradców, którzy
pojawiają się na drodze artysty.

Brak opisu.

Jak mówi zespół, to szczery utwór, który został ubrany w brzmienia znane z
ich twórczości, jednak jest tutaj coś innego. Jak przekazuje grupa:
Na początku ten numer był bardzo surowy i punkowy, później zaczął ewoluować. Następnie, zaczęło nam chodzić po głowach, że przydałby się tu gość i jego spojrzenie na całą tematykę. Wtedy wpadliśmy na pomysł połączenia tego z hip-hopowym klimatem. Mada był idealnym wyborem do tego numeru.


Dlaczego akurat Mada został gościem w utworze ’Ryba psuje się od głowy”? To wyjaśnia wokalista zespołu, Dominik Pajewski:
Nasze drogi z Adamem już jakiś czas temu się przecięły i padł pomysł, by kiedyś połączyć siły. 'Ryba psuje się od głowy’, to idealny singiel na takie stylistyczne spotkanie, ponieważ wiele rzeczy łączy Gorgonzollę i macierzysty skład Mady – WCK. Tak samo jak oni, działamy niezależnie, tak jak u nas, zespół tworzą przyjaciele, którzy znają się od wielu lat i również przeszliśmy przez etapy wytwórni i spotkaliśmy gadające głowy 'doradców’, które wiedzą
lepiej niż my, jak ma wyglądać nasza muzyka. Dodatkowo, jestem ogromnym fanem twórczości WCK i Mady, także cieszę się z tego spotkania.
Ten singiel, to takie spojrzenie na ten sam temat, z różnych stron. Zadziwiająco, schematy są podobne i nie ma tu znaczenia stylistyka.


Warto też podkreślić, że klip do nowego singla, Gorgonzolla zrealizowała ze swoimi słuchaczami, którzy tłumnie pojawili się w warszawskim klubie Potok. Realizacją obrazu zajął się Szymon Gębski, który w świetny sposób oddał energię utworu i muzyki Gorgonzolli.
Razem z premierą teledysku, ruszyła sprzedaż limitowanego singla, który został wytłoczony w ściśle limitowanym nakładzie, 50 sztuk. Co ciekawe, każdy egzemplarz ma inną okładkę! O co chodzi? Jak tłumaczy Gorgonzolla:
Przyzwyczailiśmy naszych słuchaczy, że tworzymy limitowane rzeczy i zawsze są one bardzo specjalnie przygotowywane. Do każdego tego typu wydawnictwa, dorzucamy niespodzianki, które ujawnianiają się, przy otwarciu paczki. Tym razem, każda okładka jest inna i personalizowana pod daną osobę. Jak to możliwe? To wszystko okaże się w momencie odebrania przesyłki. Jest 50 okładek i jedna, zupełnie inna, przygotowana na
streaming. Więcej nie zdradzamy. Singiel ’Ryba psuje się od głowy’ jest wstępem do trzeciego albumu zespołu, który powstaje w spokojnym tempie.
Jak podkreśla Gorgonzolla:

Staramy się nie śpieszyć i dochodzić do nowego krążka stopniowo, udostępniając single. Nie dajemy sobie deadline’u i to chyba najzdrowsze podejście.


Warto dodać, że Gorgonzollę będzie można wkrótce zobaczyć na
koncertach, w różnych częsciach kraju. Poniżej wszystkie, ogłoszone daty:
1 kwietnia – Białystok – Pub 6-Ścian
2 kwietnia – Olsztyn – Pub Las
9 kwietnia – Warszawa – Potok: Drugi dom ludzi rocka
1 lipca – Goniądz – Rock Na Bagnie
2 lipca – Chwałkowo – BangaRang Festival
Kolejne daty koncertów, będą ogłaszane wkrótce.
Gorgonzolla, wydała pierwszy album w 2016 roku, a jego tytuł to ’Eksploatowani’. Krążek został bardzo dobrze przyjęty przez media, zdobywając wyróżnienia w branżowych pismach, łącznie z legendarnym pismem Teraz ROCK. Na początku października 2019, ukazał się drugi album grupy, pod tytułem ’Konsumpcja’, który został bardzo ciepło przyjęty przez media i fanów na koncertach w całym kraju. Krążek promowały single 'Konsumpcja’, 'Czołgi’, ’Zagubieni’ i 'Popiół’, a zespół został ogłoszony Nadzieją Polskiego Rocka
według pisma Teraz ROCK.
Grupa ma za sobą także występy na Woodstock Festival/Pol’and’Rock
Festival oraz wspólne koncerty z zespołami: Closterkeller, Kabanos,
Luxtorpeda, KSU, Nocny Kochanek czy Łydka Grubasa.

Brak opisu.