test

Nowy krążek kapeli Odpisani. Czyli jak to się robi na Słowenii.

Dziś na mój warsztat recenzyjny trafia nowy krążek słoweńskiej kapeli Odpisani. Materiał zawarty na płycie spina klamra 25 lat występów zespołu oraz zmiany, które w ostatnim okresie nastąpiły w zespole. Zapraszamy zatem do lektury.

Muzyka, która nam prezentują Słoweńcy, osadzona jest w klimatach Hard Core oraz Punk. W tym roku na liczniku kapeli stuknęło 27 lat. Krążek „Rebirth” miał się pierwotnie pojawić w 2020 roku. No ale z wiadomego powodu wszystko przesunięto w czasie. I tak w grudniu 2021 materiał ujrzał światło dzienne. Epka wypuszczona została przez Monsterbilly Records, co pokazuje, jak poważnie zespół podszedł do tego tematu. Oczywiście nie byłbym sobą, jakbym nie znalazł jakiegoś „ale”. W tym przypadku jest nim fakt, że materiał, który jest na krążku, to tylko 5 numerów. Nie zmienia to jednak faktu, że te 5 kawałków, wywarło na mnie mega wrażenie. Śmiałbym nawet stwierdzić, że nie będzie w tym roku zbyt wielu produkcji na rodzimej scenie które, chociaż odrobinę się zbliża do poziomu, który dostajemy od Odpisanych.

Po kilkukrotnym przesłuchaniu materiału muszę napisać, że nie często mam okazję słuchać takiego świeżego powiewu muzycznego, od kapeli która istnieje już od 25 lat. Aż chciałoby się, żeby nasze, kochane zespoły z podobnym stażem scenicznym, potrafiły wypuścić tak skrojony materiał co kilka lat. A nie ciągle te same ogrzewane kluchy i smutne piosenki. Słoweńcy raczą nasze uszy potężnym brzmieniem HC oraz Punk. Bez kompromisów, bez brania jeńców. W tych 5 numerach dostajemy potężną dawkę mocy oraz zaangażowania. Widać, że zebrane doświadczenie sceniczne, procentuje z każdym rokiem. Jeśli się tylko chce, można zrobić coś, co zapada na długo w pamięci. Na 100 procent tak będzie z tym materiałem. Panowie „artyści” z PL. Polecam Wam ten krążek, może wyciągnięcie jakieś wnioski, bo naprawdę tylko kilka zespołów na naszym podwórku jest na podobnym poziomie.

Zasadniczo, mimo bardzo krótkiego materiału, krążek słoweńskiej kapeli Odpisani w pełni zasłużył na polecenie. Jeśli tylko macie okazję zakupić tę płytkę, zróbcie to. Warto. A kto wie, czy nie będzie jakiejś okazji, żeby na żywo posłuchać ekipy. Jeśli taka się pojawi, na 100 procent Was poinformujemy.

Kanał na YT – Odpisani

#gm
#gm
Od lat 90 Oi, Punk oraz Ska. Od czasu do czasu jakieś HC :) Lecz potrafiący docenić nawet i poezję śpiewaną :)

Najnowsze artykuły

Powiązane artykuły