Nowy singiel od PARAHUMAN

0
417

Polski zespół PARAHUMAN grający groove metal/metalcore wypuścił singiel „Signal” promujący debiutancki album „Affliction”.

Dla fanów takich zespołów jak: Lamb of God, Killer Be Killed, In Flames

Parahuman to dość młoda kapela na polskiej scenie muzyki metalowej. Grupa powstałą w 2014 roku 2014 roku, a w składzie znaleźli się muzy tworzący dotychczas muzykę rockowa. Pierwszy próby przyniosły dużo energii i ciężaru w komponowanych utworach, co zdefiniowało ostatecznie twórczość jako muzykę z pogranicza groove metalu i metal coru. W swoim dorobku ma dwa single oraz EPkę „Anthropomorphic”, a jesienią bieżącego roku planuje wydać pierwszy i pełnoprawny studyjny album zatytułowany „Affliction”. Materiał na płytę zarejestrowano w Nebula Studio (Tides From Nebula, Dopelord, Materia) przy współpracy z Tomaszem Stołowskim. Za miks i mastering odpowiada Robert Wawro, który współpracował w przeszłości między innmi z Asgaard i Exlibris. Oprawę graficzną stworzył pachu design mający w swoim portfolio kooperację z takimi zespołami jak Acid Drinkers i Kat&Roman Kostrzewski. Zdjęcia zespołu wykonał Michał Sobociński.

Komentarz zespołu odnośnie debiutanckiego albumu: „Płyta, którą chcieliśmy stworzyć i prezentujemy teraz, to mini koncept album. Tematem przewodnim są choroby, problemy społeczne ludzi żyjących współcześnie. Dotykamy w niej problemów social mediów, szeroko pojętych zagrożeń internetu, depresji, nienawiści oraz uzależnień. Każdy z utworów to krótkie studium wybranego „schorzenia”. Muzyczną inspiracją podczas tworzenia płyty były dla nas zespoły: Gojira, In Flames, Cannibal Corpse, Lamb of God, Killer be Killed oraz Decapitated. Chcieliśmy, żeby płyta niosła ze sobą pierwiastek melodyjności. Stąd pomysł na dodanie sampli oraz wprowadzenie do muzyki melodyjnych wokali, które miały różnicować materiał zawarty na płycie. Każda kompozycja prowadziła nas do wniosku, że podążamy w stronę melodic death metalu – gatunku, którym możemy zdefiniować muzykę na naszej płycie”.

W sieci ukazał się singiel zatytułowany „Signal” promujący debiutancki album.

Bandcamp: https://parahuman.bandcamp.com/track/signal
Spotify: https://open.spotify.com/album/3NKsfdHgdZhQwELj0FPC5N

Skład zespołu:

Olgierd Gontarczyk – wokal

Jakub Komorowski – gitara

Jakub Kaźmierski – perkusja

Adam Dobosz – bas