SHADOHM – nowy zespół Pavulona (ex-Hate) wyda debiutancki album

0
143

Znany polski wszechstronnie utalentowany muzyk metalowy Paweł Jaroszewicz (VaderDecapitatedHateAntigamaObscure Sphinx) wraz z doświadczonymi muzykami polskiej sceny metalowej: Adrianem MeissneremRafałem TarlachanemBłażejem Kasprzakiem oraz Jakubem Śliwowskim inaugurują swój najnowszy projekt – SHADOHM.

Przygotujcie się na najnowszą porcję czystego, niezmąconego mroku black metalu, energii groove metalu, klimatycznych i ciężkich melodii doom metalu oraz absurdalnie niskich dźwięków.
 

Through Darkness Towards Enlightenment” to nowoczesne połączenie stylów: ArchitectsLorna ShoreMeshuggahGojira i Katatonia szokujące słuchacza od początku do końca. 
Pięć utworów melodyjnego transu z niesamowitymi wokalami, które przeniosą Cię w inny wymiar nowoczesnego metalu. Zespół jest konglomeratem doświadczonych profesjonalistów skupionych na jednym wspólnym celu – przedstawieniu naszej wizji masom.

Muzyką na debiutancki album zarejestrowano:

  • perkusja w Santa Studio z Mikołajem Kiciakiem, Filipem Hałucha, Sebastianem Hasem jako realizatorzy nagrań;
  • wszystkie gitary w Heinrich House Studio we współpracy z Filipem Hałucha;
  • wokale w Santa Studio z Sebastianem Hasem za konsolą.

Całość została zmiksowana i poddana maseringowi przez Sebastiana Hasa w Santa Studio (BehemothObscure Sphinx). Za oprawę graficzną odpowiada duet: wokalista Adrian Meissner oraz grafik Michal „Xaay” Loranc (God DethronedKamelotNile). Zdjęcie zespołu wykonała Aleksandra „Kosa” Majak.

Pavulon o płycie: „Through Darkness Towards Enlightenment”jest komentarzem do tego, jak postrzegam otaczającą mnie rzeczywistość i jest wypadkową wszystkiego z czym mierzyłem się na przestrzeni lat. Jest to forma uwolnienia narastającego od wielu lat napięcia i frustracji, forma katharsis, rodzaj terapii – pogodzenia się ze swoimi demonami i znalezienia siły do realizacji swoich celów wbrew wszelkim przeciwnościom.

Debiutancki album zostanie wydany 8 marca 2023 roku w formie cyfrowej na najpopularniejszych platformach streamingowych oraz na płycie CD nakładem dobrze znanej polskiej wytwórni Selfmadegod Records. Pre-order zostanie uruchomiony na początku lutego w sklepie internetowym wydawcy.

W dniu premiery, Shadohm wyruszy w trasę koncertową Czarna Pascha 2024 razem z black/doom metalową grupą Batushka.

08.03.2024 – Zabrze, CK Wiatrak (fb event)
09.03.2024 – Gostynin, Strefa Chaosu (fb event)
10.03.2024 – Gdańsk, Drizzly Grizzly (fb event)
15.03.2024 – Wrocław, Zaklęte Rewiry (fb event)
16.03.2024 – Szczecin, D.K. Słowianin (fb event)
17.03.2024 – Poznań, U Bazyla (fb event)
22.03.2024 – Skarżysko-Kamienna, Semafor (fb event)
23.03.2024 – Krosno, Rock Klub Iron (fb event)
24.03.2024 – Bielsko-Biała, Rudeboy (fb event)

Tracklista:

1. Through Darkness
2. Blurred
3. Fair Weather Friend
4. Ripped Apart
5. Towards Enlightenment

Line-up:

Adrian „Klama” Meissner (Batushka, It Follows) – vocal
Paweł „Pavulon” Jaroszewicz (Batushka, Antigama) – drums
Rafał „Tarlachan” Łyszczarz (Batushka, Hore) – guitars, vocal
Błażej Kasprzak (Batushka) – bass
Jakub „Szatan” Śliwowski (Batushka, Hore) – guitars

Jednym z naszych wyróżniających się elementów w Shadohm są zdecydowanie nasze customowe gitary, zbudowane na zamówienie u naszego przyjaciela, Kriza Ramireza z Meksyku, w jego firmie – K. Ramirez Guitars. Ze względu na to, że stroimy się nisko (nawet bardzo nisko), wiedzieliśmy, że Kriz będzie odpowiednią osobą do wykonania ich, biorąc pod uwagę jego wieloletnie doświadczenie jako lutnik, ale także jako muzyk.

Zdecydowaliśmy się na kształt, który jest wariacją modelu Iceman, produkowanego przez firmę Ibanez. Wszystkie trzy gitary to 9-strunowe modele „Spitfire”, wyposażone w przetworniki od Fishman Fluence (zrobione na zamówienie). Mostek został od podstaw zbudowany specjalnie dla nas przez ekipę Kriza na bazie mostka Hipshot, ponieważ nie produkują oni fabrycznie takich mostków dla dziewięciostrunowych gitar multiscale. Skala wynosi 30″ dla najniższej struny i 28″ dla najwyższej, co czyni z nich idealne połączenie dla wygody (ułatwia to trochę łapanie różnych dziwnych akordów), ale również pozwala wybrzmieć wszystkim, nawet najniższym dźwiękom, bez odstrajania się. Zdecydowaliśmy się na taki setup, gdyż na gitarach schodzimy na najgrubszej strunie aż do F# (oktawę niżej niż klasyczne F# w gitarze ośmiostrunowej) i klasyczne, dostępne na rynku rozwiązania były niewystarczające.

Jeśli chodzi o dobór drewna, za radą Kriza zdecydowaliśmy się na klon, natomiast sama podstrunnica jest wykonana z egzotycznego drewna Granadillo, które bardzo dobrze sprawdza się w niskich strojeniach.

Zależało nam na oryginalnym wyglądzie. Wszystkie trzy gitary są w odcieniu beżowym, klasyczne potencjometry zamieniliśmy na naboje, a logo na 12-tym progu i lumin laye mienią się na błękitno pod wpływem światła UV – skojarzenia z Diuną są jak najbardziej poprawne. Szczegóły możecie zobaczyć na zdjęciach, a już w marcu, na nadchodzącej trasie „Czarna Pascha”, będziecie mogli usłyszeć i zobaczyć na żywo, jak te instrumenty się prezentują w całej okazałości.