Album Kruk & Wojtek Cugowski „Be There”

0
769
Premiera oczekiwanego albumu Kruka „Be There” idealnie wpasowała się w świętowanie jubileuszu 20 lecia pracy scenicznej zespołu. Jak dodać do tego współpracę z Wojtkiem Cugowskim, mamy nie lada gratkę dla fanów zespołu.
Płyta zawiera 8 utworów, których czas to 57 minut inspiracji najlepszymi wzorcami. Single „Rat Race” i „Hungry For Revenge” już jakiś czas goszczą na playlistach rozgłośni radiowych zbierając bardzo dobre opinie. Płyta Kruka i Wojtka wpisuje się w klimat porządnego grania spod znaku muzyki rockowej, hardrockowej, a nawet można wyłapać elementy progresywne. Słuchając utworów od razu można skojarzyć je z takimi tuzami muzyki jak Led Zeppelin, Whitesnske, Deep Purple, Iron Maiden, Rainbow, czy nawet miejscami stary Europe. Tandem Brzychcy/Cugowski od lat grają w wielu projektach muzycznych dedykowanych muzyce rockowej.
Kompozycje Piotrka Brzychcego to koń, na którego z góry stawialiśmy, ponieważ od lat nas nie zawodzi. Mile zaskoczył nas wokal Wojtka Cugowskiego, który raczej znany jest z porządnego grania gitarowego. Tu słyszymy fantastycznie użyty głos z doskonałym angielskim. Wojtek jest również sprawcą tekstów na płycie, co jest dodatkowym atutem płyty „Be There”. Warto wspomnieć partie klawiszowe, za które odpowiedzialny jest Michał Kuryś, idealnie wpisujące się w klimat płyty. Naszym faworytem na płycie jest kawałek „Prayer Of The Unbeliever” i długa solówka…
Można długo pisać o tym nowym wydawnictwie, jednak najlepiej jak każdy sam posłucha i zweryfikuje swoje odczucia z naszymi wrażeniami.
Wiara Rocka gratuluje Krukowi i Wojtkowi Cugowskiemu płyty, bo to naprawdę warte uwagi wydawnictwo.
Czekamy również z niecierpliwością na solowy album Wojtka.
Materiały prasowe

Lista utworów:
RAT RACE

HUNGRY FOR REVENGE

PRAYER OF THE UNBELIEVER (MOTHER MARY)

MADE OF STONE

THE INVISIBLE ENEMY

DARK BROKEN SOULS

TO THOSE IN POWER

BE THERE (IF YOU WANT TO)

WYDAWNICTWO METAL MIND

Wiara Rocka