Bokassa Official Event, Hybrydy, 25.11.2019

0
508

Bokassa wraca do Polski na własny koncert!

Zespół, który supportował Metallikę na jej europejskiej trasie, wystąpi w Warszawie 25 listopada.

25.11.2019 – Warszawa, Hybrydy

Bilety dostępne na www.livenation.pl od piątku, 5 lipca od godziny 11:00.

Bokassa to trio pochodzące z norweskiego Trondhaim. Swoją muzykę określają jako „stonerpunk” – to połączenie punku, hardcore’u, metalu i rocka. Odnajdziemy je na każdej z ich dwóch płyt – wydanej w 2017 roku „Divide & Conquer” i „Crimson Rider”, która ukazała się w tym roku.

Zespół został doceniony przez metalową legendę – Metallica zaprosiła ich na swoją europejską trasę koncertową, a perkusista, Lars Ulrich ogłosił, że Bokassa to jego ulubiony nowy zespół. Dla potwierdzenia swoich słów, muzykę Bokassy puszczał w swojej audycji w Beats 1. Norwegowie porzucili małe kluby – teraz koncertują na stadionach i na prestiżowych festiwalach, np. na norwerskim Øyafestivalen. Nie chcieli grać muzyki takiej jak wszyscy, tworzonej jako radiowe hity. Druga płyta jest bardziej różnorodna i ciężko ją zaszufladkować. Jedno jest natomiast pewne – ich muzyka pozostaje dzika i ponadczasowa.

21 sierpnia wystąpili na PGE Narodowy jak support przed koncertem Metalliki, a już w listopadzie będzie można ich usłyszeć na solowym koncercie w warszawskim klubie Hybrydy.

>Link do wydarzenia<