Strain The Procrasters 16 lutego Potok Warszawa

0
725
Strain The Procrasters 16 lutego Potok Warszawa
Strain The Procrasters 16 lutego Potok Warszawa

Kto jeszcze nie słyszał jak wrocławski STRAIN brzmi na koncertach, ma okazję przekonać się 16 lutego w warszawskim klubie Potok : Drugi Dom Ludzi Rocka. Od wydania ponad 3 lata temu debiutanckiej płyty „Strain” zespół konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku muzycznym. Ma na koncie prawie 300 występów klubowych, plenerowych i telewizyjnych w Polsce oraz w Niemczech, wielokrotnie grał m.in. z zespołami TSA, Acid Drinkers również z Lady Pank, Hunterem, Irą oraz dzielił sceny z międzynarodowymi markami, takimi jak Saxon, Black Label Society czy Blues Pills.
W 2016 roku grupa dotarła do odcinka finałowego 11 edycji programu Must Be The Music Polska a rok później wystąpiła podczas Jarocin Festiwal.
Podczas koncertu STRAIN zaprezentuje m.in. utwory z wydanego w maju tego roku drugiego albumu „Blooming”, na którym gościnnie zaśpiewał Marek Piekarczyk. Płyta zbiera – podobnie jak pierwsza – świetne recenzje w prasie muzycznej.
„Blooming” STRAIN to podsumowanie ponad trzech lat doświadczeń zespołu od wydania pierwszej płyty. Piosenki wynikają nadal z tej samej prostej emocji, która od samego początku stanowiła bazę twórczości grupy. Materiał z „Blooming” jest bardziej przemyślany, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, i choć płyta otwiera więcej stylistycznych szufladek – STRAIN nadal pozostaje wierny swoim bluesowo-rockowym korzeniom, czerpiąc z całego muzycznego bogactwa lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych – „nie rezygnują z tego, co w ich dźwiękach jest zdecydowanie najprzedniejsze i najsmaczniejsze – posmaku ciężkawego bluesa rodem z Delty wciśniętego w ramy klasycznie brzmiącego hard rocka”(Magazyn Gitarzysta).
Według MAGAZYNU GITARZYSTA album „Blooming” – „rewelacyjnie zrealizowany (…) i wyprodukowany przez Bartosza Straburzyńskiego po prostu przynosi masę satysfakcji z odsłuchu”.
Z kolei Top Guitar podkreśla, że „cały czas jest to żywa, pulsująca, „akustycznie” zrealizowana (a nie „wyprodukowana”) muzyka gitarowa. „Utarło się, że STRAIN to zespół hardrockowy, ale okazuje się, że na drugiej płycie panowie nieco wysubtelnili gitary, zróżnicowali brzmienia, poszli szerzej stylistycznie i dzięki temu na „Blooming” jest więcej muzyki, więcej melodii, ciekawsze aranże (…). (…) słychać, że STRAIN chciał pójść dalej, odkryć dla siebie większą muzyczną przestrzeń”.
Siłą zespołu są energetyczne, żywiołowe koncerty. Branża wróży zespołowi karierę międzynarodową (większość tekstów jest w jęz. angielskim), ale STRAIN stawia na szczerość i pierwsze instynkty, które są w muzyce najlepsze.
„Dopóki muzyka, którą robisz, pozostaje prawdziwa, to możesz mieć taką dobrą nadzieję, że to się uda, ale jest to jedna z tych rzeczy, które należy traktować bez spiny i ciśnienia, bo jak za bardzo zaczynasz myśleć o swojej twórczości w kontekście kariery, cierpi na tym właśnie muzyka.” (Mateusz Galecki, wokalista, gitarzysta i lider zespołu).
MAGAZYN GITARZYSTA namawia: ”Gdyby STRAIN grali w Waszym mieście, to na Waszym miejscu koniecznie bym się wybrał, a przy okazji kupił oba krążki”.

Skład zespołu:
Mateusz Galecki- śpiew, gitara
Rafał Zakrzewski- gitara, śpiew
Adam Rajczyba- gitara basowa. śpiew
Natan Żakowicz- perkusja

fb: https://www.facebook.com/strainbandpl
Spotify: https://open.spotify.com/album/5JVGPkTCL5ml3po5mcFXuP?fbclid=IwAR1hOEnK_nu5dccJkIKMSVNp2ZrDEscviH9aFsc_oCg8UZ5keUdHiN6Be2M
YouTube: https://www.youtube.com/user/strainbandofficial/videos?view_as=subscriber
kup płytę: plyta@strainband.pl

goście:
The Procrasters https://www.facebook.com/theprocrasters

 

Bilety 20 pln