CZARNY BEZ publikuje teledysk z debiutanckiej płyty!

0
575

Pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej CZARNY BEZ to jedna z ciekawszych i bardziej oryginalnych nowych grup na naszej scenie metalowej.

Debiutancki album grupy Czarny Bez „Ludzie, Duchy, Bogi”- to 12 utworów w stylistyce industrial folk metal.

Mocne gitarowe riffy, elektronika z elementami techno, folkowy śpiew i teksty o słowiańskim duchu, tradycji i pradawnych bogach to niepowtarzalna mikstura, której warto spróbować.

Album ujrzy światło dzienne 15 lipca za sprawą wytwórni Via Nocturna

Poniżej teledysk do utworu „Perun”:

 

Tracklista prezentuje się następująco:

 1. Intro
 2. Postrzyga
 3. Jaryło, Jaruna, Jarowit
 4. Spotkanie z Welesem
 5. Łysiec
 6. Marzanna
 7. Noce Kupały
 8. Wodnica
 9. Perun
 10. Swiślina
 11. Kołowrót
 12. Ludzie, Duchy, Bogi – Outro

Wersję CD możecie zamówić w przedsprzedaży: https://bit.ly/czarnybez-cd

Wersja cyfrowa jest dostępna na Bandcamp: https://bit.ly/czarnybez-digital

 

Przyszłość  i  przeszłość   jest  tu  i   teraz.

„… planetę  okaleczyły kataklizmy o nieznanych wcześniej rozmiarach. Wypracowane modele społeczne, wartości przestały istnieć. Organizmy państwowe uległy destrukcji.  Cywilizacja jaką znamy upadła.  Nastąpiła  era chaosu …  Na wschodzie Europy, której obszar jeszcze nie ostygł pamiętając katastrofalny w skutkach konflikt międzynarodowy, krwawą wojnę religijną, śmiertelną zarazę i upadek człowieczeństwa tworzą się nowe formy ludzkich skupisk. Nasz rodzaj przetrwał a planeta się odradza. Potrzeba bezpieczeństwa i tęsknota za stabilizacją prowadzi nową społeczność do rzeczywistości,  w której  jak w zwierciadle odbijają się echa pradawnych tradycji              i  zwyczajów. Przestrzeni, gdzie namacalnie znów czują siłę potężnych starożytnych bogów.  Do czasów burzliwych wieców i  plemiennych rodowych władców.  Świętych lasów  i  odwiecznych  gór.  Do cybernetycznej epoki żelaza ale też … powrotu więzi międzyludzkich  i  bliskości z naturą.  Życie w równowadze z przyrodą to jedyna szansa, żeby zacząć od nowa. Czas zatoczył  krąg … to wtedy na gruzach cywilizacji u zarania nowej odmienionej ludzkości zrodził się Czarny Bez.

„Zapraszamy w muzyczną podróż do naszych korzeni,  do historii często nieznanej, zapomnianej, do refleksji nad współczesnym światem  i  opowieści  o  prasłowiańskim duchu, waleczności  i  odwadze”.

Skład zespołu:

Luba – śpiew
Snowidz – perkusja
Ciechan – gitara basowa
Widun – gitara, produkcja muzyczna, teksty

Linki do teledysków:

 

Postrzyga https://youtu.be/rKsGi8kt5IM

Noce Kupały https://youtu.be/Bcpv8r0ZHSo

Łysiec https://youtu.be/bUT6J-TqzyI

„Pochodzimy ze Skarżyska-Kamiennej, postprzemysłowego miasta leżącego niedaleko Łysogór. Koncepcja zespołu powstała cztery lata temu. Zadebiutowaliśmy w lutym 2020 razem wraz z publikacją pieśni „Postrzyga”, w czerwcu ukazał się kolejny singiel „Noce Kupały” a po nim „Łysiec”. Do tych utworów nakręciliśmy również teledyski. Latem 2020 zagraliśmy pierwszy koncert w ramach festiwalu „Wschód Kultury” w Rzeszowie. Jesteśmy obecnie kwartetem. Teksty o tematyce słowiańskiej,  dehumanizujące  maski męskiej części zespołu oraz brzmienie industrialno-metalowe z elementami folku, białego śpiewu to nasz znak rozpoznawczy. Dziś pod skrzydłami wytwórni Via Nocturna ukazuje się nasza debiutancka płyta.

Widun – lider grupy