Frozen Sun Fest na letniej scenie Progresjii!

0
950

Frozen Sun Fest, czyli warszawski festiwal ciężkich brzmień na letniej scenie Progresji!
Będzie to pierwsza edycja festiwalu, która odbędzie się 09.07.2022!

Jak mówią organizatorzy Frozen Sun Fest jest projektem od fanów dla fanów ciężkiego brzmienia.

Jako headliner wystąpi zespół rozpoznawalny na całym świecie Decapitated!
Zespół słynie z niesamowitej jakości scenicznej, a ich koncerty to prawdziwy ogień!
Drugą gwiazdą festiwalu zostaje legenda polskiej muzyki- zespół Illusion!
Będzie to niezwykły event, ponieważ oba zespoły będą obchodzić w tym roku swoje rocznice- Decapitated świętować będzie 25 lecie, a Illusion aż 30 lecie! Kolejną gwiazdą festiwalu będzie Kanadyjska Hardcorowa formacja Get The Shot!

Tego wieczoru będziemy świętować podwójne urodziny!

Na scenie pojawią się także From Today, Sothoris, Noconcreto, Synapsa!

Więcej ogłoszeń niebawem!

Line-up:
DECAPITATED
Założony w 1996 roku Decapitated przez lata budowali reputację jednego z międzynarodowych liderów swojego gatunku. Można śmiało stwierdzić, że Zespół nie boi się eksperymentować (jak na albumie „Anticult”), ustawiając poprzeczkę jeszcze wyżej flirtując z różnymi tempami, mieszając Death Metal z Grindcore, Black Metalową atmosferę z wibracjami Stoner Rocka, dodając nowoczesne metalowe rytmiczne riffy, które nawiązują nadal do poprzednich wydawnictw. Z naciskiem na pomysłowe pisanie utworów i umiejętności techniczne, Decapitated zdobył szacunek swoich muzycznych rówieśników i zyskał oddaną rzeszę fanów. Vogg, muzyczny mózg zespołu, tworzy muzykę, która często zawiera porywające tempa, miażdżące riffy i niezapomniane gitarowe solówki.

ILLUSION
Illusion został założony w 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę”
Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara)
i Pawła Herbascha (perkusja), do których wkrótce dołączył Jarek
Śmigiel (bas). Już w 1993 r. zespół zwyciężył w konkursie Marlboro
Rock-in, wystąpił na festiwalu w Jarocinie i Festiwalu Sztuki w Żarnowcu i pojawił się w Szwajcarii na festiwalu Gampel. W latach 90. Illusion wydał pięć albumów, a piosenkami „Nóż”, „Vendetta” czy „Cierń” szybko i na długo zyskał uznanie fanów ciężkiego brzmienia. Był nominowany do Fryderyków i zdobył trzy złote płyty w czasach, gdy przyznawano je za sprzedaż minimum 100 tys. egzemplarzy.

GET THE SHOT
Pochodzący prosto z Quebec w Kanadzie Get The Shot został założony w 2009 roku przez grupę wyrzutków, którzy nie pragnęli niczego więcej niż szansy na wykrzyczenie swojej
wściekłości na świat. Zespół gra bezpretensjonalny, uduchowiony hardcore zabarwiony desperacją zimnej i niezadowolonej młodzieży. Pięciu członków zespołu, napędzanych wiarą w to co robią i silnymi przekonaniami, zagrało już ponad 400 koncertów na całym świecie. Ich najnowsze osiągnięcie, Infinite Punishment,
to mroczna i ponura płyta z charakterystyczną dzikością i gwałtownością pięciu
rozczarowanych dusz, które nie mają już nic do stracenia. Żadnych trendów, żadnych kłamstw, żadnych zbędnych dodatków. Get The Shot to przede wszystkim wściekłość i gniew wobec tego trudnego miejsca, w którym żyjemy!

FROM TODAY
Powstało w listopadzie 2016 roku. Zespół złożony jest z doświadczonych pasjonatów muzyki, z pogranicza hardcore/metal.
Uczestniczyli między innymi w takich projektach jak: Dispel the Crowd, Wounded Knee, Street Chaos, Primal Rage, Łeb Prosiaka. 01.01.2020 jest oficjalną datą wydania ich debiutanckiego albumu „From Today”
W 2021 roku można ich było usłyszeć na dużej scenie Pol’and’Rock.

NOCONCRETO
Największym wydarzeniem koncertowym zespołu był występ na głównej scenie Przystanku Woodstock w 2003 r. w Żarach, który przyniósł mu większą rozpoznawalność.
Zespół ma na swoim koncie debiutancką płytę, która w 2004 r. została wydana przez wytwórnię płytową Embargo Nagrania. Niestety niedługo po premierze zespół nieoczekiwanie zakończył swoją działalność, ale w roku 2020 postanowił wrócić znowu do wspólnego grania, a 29 października 2021 r. odbyła się premiera pierwszego po siedemnastu latach singla pt. “Sky Is The Limit” będącego zapowiedzią nowego materiału, którego wydanie planowane jest w 2022 r.

SYNAPSA
Wrocławski kwartet poruszający się w klimatach deathcore/metalcore. W 2020r. premierę ma minialbum „Dissimulation”, który jest dostępny w wersji CD oraz w dystrybucji cyfrowej na platformach tj. Spotify, iTunes czy Tidal. Utwory SYNAPSY emitowane były m. in. antenie Antyradia, Radio Afera czy Radia Wnet. Ponadto singiel „The Cage” emitowany był w TV w programie MINI JACK. W 2021r. SYNAPSA została sklasyfikowana na 4. miejscu 10. najlepszych metalowych zespołów listy Polish Chart. Płyta „Dissimulation” została objęta patronatami, spotkała się z pozytywną opinią i recenzjami serwisów i magazynów muzycznych. W ostatnim czasie band miał przyjemność wystąpić u boku zespołów tj. Decapitated, The Materia czy Black River. SYNAPSA została także laureatem Gostyńskich Rockowań Festival 2021 oraz m .in. występował podczas tegorocznych edycji Louder Fest. Aktualnie zespół jest w trakcie postprodukcji nowego wydawnictwa.

SOTHORIS
Obecnie zespół promuje drugi album, bardzo dobrze przyjęty w Polsce i zagranicą, “Wpiekłowstąpienie”, który został wydany 6 stycznia 2022 roku nakładem trzech wytwórni, w różnych krajach ( Finlandia, Brazylia, Rosja), w planach są kolejne. Muzyka Sothoris to
“mieszanina black metalowej zajadłości i death metalowej siły”, a warstwa tekstowa to studium ludzkiej niegodziwości.

Event:

Frozen Sun Fest 2022 – Decapitated, Illusion, Get The Shot, From Today, Noconcreto, Sothoris, Synapsa

Linki Frozen Sun Fest:
https://www.frozensunfest.com
https://www.facebook.com/FrozenSunFest/
https://www.instagram.com/frozensunfest/

🎫 Bilety na Frozen Sun Fest:
Progresja: https://progresja.com/…/frozen-sun-fest-2022-decapitated/
GoOut: https://goout.net/pl/frozen-sun-fest-2022/szpoaus/

Z organizację tego festu odpowiada From Today Bookings.

*Wydarzenie odbędzie się zgodnie z wszystkimi aktualnymi obostrzeniami rządu.