Gramy dla Białorusi/Іграем для Беларусі – klub Potok 03/10/2020

Już w najbliższą sobotę (03-10-2020) zapraszamy do Warszawskiego klubu Potok, na koncert „Gramy dla Białorusi”.
W wyniku wydarzeń jakie mają miejsce od kilku tygodni u naszych wschodnich sąsiadów postanowiliśmy wesprzeć Ich tak jak potrafimy najlepiej. Przyjdź i dorzuć swoją cegiełkę, wesprzyjmy społeczność białoruską w walce o wolność i demokrację.
Część dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na rzecz ofiar, które ucierpiały w protestach.
powstały w Grodnie w 2012 roku z muzyków wywodzących się z różnych undergrundowych formacji. Mają na swoim koncie trzy albumy Haradzieński Harmidar (2014) i Recha (2016), Radyjo Harodnia(2019). Większość tekstów traktuje o historii Białorusi. Zespół wykorzystuje, każdą okazję by zagrać dla swoich fanów na Białorusi, jednak z różnych przyczyn często jest to niemożliwe. Dlatego częściej grają za granicą – mają za sobą koncerty w Czechach, Austrii, Słowacji, Węgrzech, Niemczech, Litwie, Ukrainie, Łotwie i oczywiście w Polsce. W naszym kraju zagrali już około 50 koncertów. Dosyć szerokim echem odbiła się tu ich interpretacja piosenki Jerzego Filasa „Czarny Chleb i Czarna Kawa”(biał.”Čorny chleb i harbata)”, a także utwór z ostatniej płyty „Tadevuš Kasciuška”. Dzieciuki wraz z krakowską formacja Hańba stworzyli projekt „Hańbuki”. Zespół brał udział w licznych festiwalach w Polsce – Rock na Bagnie, Cieszanów Rock Festiwal, Folkowisko, Sever Rock w Węgorzewie, Solidarni z Białorusią, Basowiszcza, Jeżowe Rock Festiwal, na Ukrainie Taras Bulba Festiwal, w Niemczech – Nustock, na Białorusi – Chavajsia ŭ Bulbu, Naš Fest

najbardziej romantyczny zespół w powiecie mińskim; grupa powstała w roku 2002 pod wpływem deszczowej końcówki sierpnia i lektury książek Bohumila Hrabala; w swojej twórczości Muzyka Końca Lata odwołuje się m.in. do lat 60., czyli czasów big bitu, surfu i garażowego rock’n’rolla, ale też slackerskich zespołów amerykańskich z lat 90.; jak dotąd MKL dorobił się czterech płyt długogrających: „Jedno wesele dwa pogrzeby” (2006) i „2:1 dla dziewczyn” (2007), „PKP Anielina” (2011) i „Złoty krążek” (2017), ale też składanki największych przebojów „Szlagiery” (2012). Krytycy pisząc o tej twórczości najchętniej posiłkują się określeniami: bezpretensjonalne, szczere, urocze. Od 2011 roku grupa związana jest z cenioną wytwórnią Thin Man Records nakładem której wkrótce ukaże się piąty album MKL zatytułowany „Prywatny Ciechocinek”.

#warjat

Start koncertu 20.00
Bilet normalny : 25 zł
Bilet nienormalny: 35 zł
UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!

 

 

Najnowsze artykuły

Powiązane artykuły