„Hate Us” – pierwsza pełnowymiarowa produkcja kapeli Danziger

Dzisiaj kilka słów o pierwszym, długogrającym albumie Gdańskiego składu Danziger . Chłopaki wcześniej wydali dwie EPki i teraz przyszedł czas na pełnowymiarowy album „Hate Us”. 

Jest to dość młody skład, lecz nie można im odmówić zaangażowania oraz pasji w tym, co prezentują na scenie. Gdańskie trio serwuje nam 29 minut solidnego, melodyjnego punkrocka, okraszonego trafnymi tekstami na temat tego, co dzieje się wkoło nas. Patrząc na zestawienie numerów na płycie, łatwo domyślić się jakie motywy królują w tekstach. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka. Co też jest dodatkowym plusem tej produkcji.

Miałem ten komfort, że znam twórczość Danzingera, bo kilka razy było mi dane być na ich występie na żywo. Teraz mam możliwość zestawienia wersji koncertowych, z tym, co zespół prezentuje nam na albumie. I z czystym sumieniem stwierdzam, że chłopaki włożyli ogrom serca oraz czasu w pracę nad albumem. Wszystko jest wręcz dopieszczone co do najmniejszego szczegółu. Szkoda tylko, że zespół wpisuje się w obecny trend i płyta jest tak krótka. Dużym plusem tej produkcji jest taka sama energia bijąca z płyty, co można ją wyczuć na koncercie gdańskiego trio.

Co do samych numerów, jeśli miałbym się pokusić o wybranie swoich ulubionych, to pierwsza trójka prezentowałaby się w sposób następujący:
– Daily Worriers
– Danziger
– Rządy Idiotów
Nie sposób też wspomnieć o takich numerach jak:
– 500+ na narkotyki
– Nocne Kluby Watykanu
– Pełni Wiary
Słuchając pewnych numerów, mam wrażenie, że zespół Danziger czerpie inspiracje muzyczne od kapeli Green Day. Może też dlatego tak dobrze się ich słucha.

Płyta „Hate Us” zasługuje na mocne, a nawet bardzo mocne +4 w skali od 0 do 6. Przed zespołem jeszcze jest długa droga, ale start mają bardzo dobry. Teksty, melodia zawarte na płycie, powodują, że chce się ponownie przesłuchać tej produkcji. Mam nadzieję, że Tytus z ekipą pójdą za ciosem i już nie długo znowu uraczą nasze uszy swoje muzyką a może i kolejną płytą. Oby więcej młodej krwi pojawiało się na Polskiej Scenie Punk, takiej jak gdański Danziger.

tekst – #gm
zdjecia – Danziger

#gm
#gm
Od lat 90 Oi, Punk oraz Ska. Od czasu do czasu jakieś HC :) Lecz potrafiący docenić nawet i poezję śpiewaną :)

Najnowsze artykuły

Powiązane artykuły