SYMBOLICAL powraca z nowym krążkiem!

0
624

Po trzech latach ciszy SYMBOLICAL powraca z nowym krążkiem „Igne”!
­
Zespół Symbolical grający mystic death metal zaplanował premierę najnowszego wydawnictwa, EPki pod tytułem „Igne” na 25 grudnia 2021 r.

Będzie to pierwsza część trylogii, a jej kolejne dwie części ujrzą światło dzienne w 2022 roku. Lirycznie materiał ten opowiada historię narodzin Jezusa. Na „Igne” Maryja rodzi Jezusa Antychrysta i skazuje świat na zagładę. Muzycznie jest to kontynuacja brzmienia z ich poprzednich wydawnictw: „Collapse in Agony” (2015) i „Allegory of Death” (2018).

EPkę Igne promują teledyski stworzone przez Natalię z Nstation:

“The Call of Nazareth” 👉

“Disciple of Death” 👉

Przedsprzedaż EPki “Igne”, która ukaże się jako digipak CD, jewelcase CD, 12″ biały winyl (pierwszy kwartał 2022 roku) oraz okolicznościowy merchandise już się rozpoczęła!
Pre-order jest możliwy na zespołowym Bandcampie (https://symbolical.bandcamp.com/merch) oraz za pośrednictwem sklepu internetowego Sacrophagus Records (https://sarcophagusrecords.bigcartel.com/)

Komentarz zespołu: „Chcieliśmy aby zawrzeć w tej formule trzech piosenek całą istotę Symbolical. Wściekłość i piękno to nasze ulubione uczucia. Uwielbiamy targać uczuciami słuchacza. Myślimy że EPka w całości zaskoczy niejedną osobę.”Materiał na płytę został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi w JNS Studio przez Pawła Janosa. Proces rejestracji partii wokalnych nadzorował Arnaud Ménard w Sicarius Productions, który w przeszłości współpracował między innymi z Luca Turilli’s Rhapsody. Okładka płyty to obraz William’a Blake’a „Judas go zdradza”. Za teksty na płycie odpowiada Karol „Charles” Goździk (były basista zespołu Symbolical).

Tracklista:
1. The Call of Nazareth
2. Epiphany & Revival
3. Disciple of Death

Album przypadnie do gustu fanom Bolt Thrower, Hate, Behemoth, Hate Eternal

Skład zespołu:

Paweł „Cymer” Cymerman – gitara, wokal
Konrad „Sloq” Słoczyński – gitara
Dariusz „Daray” Brzozowski – perkusja
Łukasz „Lukas” Matyja – bas
Symbolical w Internecie

Facebook https://www.facebook.com/Symbolicalofficial/
Bandcamp https://symbolical.bandcamp.com/
Youtube https://www.youtube.com/user/symbolicalofficial/videos
Instagram https://www.instagram.com/symbolicalband/