VENOM ‘IN NOMINE SATANAS’ BOX SET

0
619

PRAWDZIWA GRATKA DLA FANÓW VENOM!

SPECJALNE WYDANIE BOX SETU ‘IN NOMINE SATANAS’ W WERSJI 6CD + DVD

 PREMIERA: 23 WRZEŚNIA 2022

WYDANA ZOSTANIE RÓWNIEŻ LIMITOWANA EDYCJA ALBUMU ‘BLACK METAL’, KTÓRA POWSTAŁA Z OKAZJI 40. ROCZNICY WYDANIA PŁYTY!

NOWE WIDEO DO UTWORU ‘BLACK METAL’:

PRZEDSPRZEDAŻ:

https://venomlegions.lnk.to/INSBoxPR

“Dla mnie, Venom reprezentuje początek bardzo ważnego ruchu, który później podzielił się na wiele jeszcze innych ruchów. To była rewolucja. Po tamtym wydarzeniu wszystkie gatunki: thrash, death i black metal dosłownie eksplodowały i one wszystkie zawdzięczają swoje istnienie właśnie Venom.” Michel ‘Away’ Langevin (Voivod)

“Nie wiedziałem tego wtedy, bo wszystko wtedy było świeże. Nie wiedzieliśmy czego wtedy szukaliśmy, ale kiedy usłyszałem Venom, już wiedziałem – to było to.”

Jørn ‘Necrobutcher’ Stubberud (Mayhem)

Venom powstał w 1979 roku w Newcastle upon Tyne. Jego dwie pierwsze płyty: ’Welcome to Hell’ (1981) i ‘Black Metal’ (1982) wyszły w okresie schyłkowym brytyjskiego heavy metalu i uważane są za jedne z najważniejszych albumów mających bezpośredni wpływ na powstanie gatunków: thrash, death i black oraz na wszystkie ekstremalne odmiany metalu.Tytuł drugiego albumu, który świętuje właśnie 40.lecie wydania, posłużył za nazwę nowo powstałemu wówczas gatunkowi ekstremalnego metalu – black metal.

Klasyczny skład zespołu to trio: Cronos, Mantas i Abaddon. W tym składzie nagrali dwa kolejne studyjne albumy: ‘At War With Satan’ (1984) i ‘Possessed’ (1985) oraz album koncertowy ‘Eine Kleine Nachtmusik’ (1986). Zespół był wielokrotnie wskazywany jako główna inspiracja twórczości m.in przez muzyków Metallica, Behemoth, Celtic Frost czy Mayhem . Venom to najbardziej szanowany zespół swojej generacji. Do dziś zespołowi przewodzi jego założyciel, wokalista i basista Cronos. Venom występuje jako headliner na festiwalach na całym świecie oraz nadal nagrywa nowe płyty.

‘IN NOMINE SATANAS’ BOX SET

Wcześniej wydany jako w 2019 roku winylowy deluxe box set, ‘In Nomine Satanas’ teraz zostanie wydany w wersji CD, zawierając 6CD + DVD i ukaże się 23 września 2022 roku dzięki wytwórni BMG.

Box set zawiera oryginalne nagrania Venom z okresu współpracy z Neat Records: od ich debiutu z 1981 roku ‘Welcome To Hell’ do ‘Eine Kleine Nachtmusik‘, czyli zarejestrowanego koncertu z Hammersmith Odeon z 1985 roku i wszystkie one zostały poddane remasterowi. Zawiera on także kolekcję niewydanych nigdy demówek z archiwum zespołu, pod tytułem, ‘Sons Of Satan‘, na której znajdują się między innymi bardzo wczesne nagrania zespołu na żywo.

VENOM ‘In Nomine Satanas’
VENOM ‘In Nomine Satanas’

23 września ukaże się również reedycja drugiego albumu zespołu ‘Black Metal’!

Reedycja powstała aby uświetnić 40 rocznicę wydania albumu. Ten legendarny krążek, będący bezpośrednią inspiracją dla nazwanego tą samą nazwą gatunku ekstremalnego metalu – black metal, ukaże się w ograniczonym nakładzie do 1500 kopii w UK. Edycja ukaże się na winylu w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym i srebrnym rozstrzelonym (swirl). Ten niezwykły album nadal inspiruje kolejne generacje fanów metalu.

VENOM Black Metal
VENOM Black Metal

In Nomine Satanas’ CD boxset zawiera:

CD1: Welcome To Hell

CD2: Black Metal

CD3: At War With Satan

CD4: Possessed

CD5: Eine Kleine Nachtmusik

CD6: Sons Of Satan

DVD: 7th Date of Hell – Live at The Hammersmith Odeon, 1984

Venom online: venomslegions.com