Stodoła koncerty maj 2022

0
860
  1. KAZIK – Warszawa (06/05/2022)
TIMETABLE:
15:00 – otwarcie kasy klubu
18:30 – otwarcie drzwi
20:00 – KAZIK
Bilety: płyta 99 zł , balkon 139 zł
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

Może być ilustracją2. Juwenalia PW 2022 (13-14/05/2022)

Największe muzyczne święto Studentów powraca i to w całej swojej okazałości JUWENALIA PW, czyli koncerty, wiosna, muzyka, zabawa czy czegoś więcej do szczęścia potrzeba?
Jeśli potrzeba, to spokojnie u nas również to znajdziecie
Wstęp 18+
Termin: 13-14 maja 2022
Miejsce: Stadion Syrenki
Line-up:
13 maja:
Happysad
Pidżama Porno
Wilki
14 maja:
Bracia Figo Fagot
Nocny Kochanek
Stachursky
Lady Pank
*Dobra zabawa i niezapomniane emocje w cenie
Zapraszamy na wydarzenie, aby nikomu nic nie umknęło
Regulaminy:
Może być zdjęciem przedstawiającym 15 osób, ludzie stoją i tekst
Abelard Giza po raz czwarty w klubie Stodoła
Najnowszy program „Zaodrze”
+ wystąpi również – Kuba Śliwka oraz Janusz Pietruszka
BILETY:
Dostępne na portalu KupBilecik.pl
cena: od 80 PLN
https://ticketclub.pl/…/abelard-giza-program-zaodrze…/
Start 19:00
Abelard Giza
Urodzony w 1980 r. w Gdańsku. Stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych. Lider Kabaretu Limo (1999-2014) z którym zdobył liczne nagrody i popularność. Twórca programów stand-upowych „Proteus Vulgaris”, „Ludzie, trzymajcie kapelusze”, „Numer 30”, „Piniata” oraz serialu „Kryzys”.
Aktualnie jeździ z programem „ZAODRZE”.
______________________________
* 18+ Występ tylko dla widzów pełnoletnich
* Nagrywanie występu w formie audio i wideo jest zabronione
* Osoby nietrzeźwe i przeszkadzające będą wypraszane bez możliwości ubiegania się zwrotu za bilet.
* Handel biletami w celu zysku jest przestępstwem (Art. 133 kw)
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i tekst „ABELARD GIZA- ZAODRZE”
Sevdaliza – artystka irańskiego pochodzenia – pozostaje jedną z najbardziej respektowanych postaci na rynku muzycznym, która w ciągu ostatniej dekady odniosła światowy sukces ugruntowany milionami odtworzeń, wyprzedanymi koncertami na całym świecie i ogromnym uznaniem ze strony prasy. Jej długo oczekiwany album „Shabrang” jest już dostępny i został wydany nakładem jej własnej wytwórni Twisted Elegance http://smarturl.it/shabrang
Wyprodukowany w całości przez Sevdalizę wraz z wieloletnim współpracownikiem Mucky’m, 15-utworowy album jest długo oczekiwaną kontynuacją jej docenionego przez krytyków debiutu z 2017 roku, „ISON”. „Shabrang” pokazuje, jak Sevdaliza odzyskuje moc po latach fizycznych i emocjonalnych turbulencji, których wyrazem jest podbite oko na okładce albumu. Jest to historia jej podróży do odkrywania siebie, miłości do siebie i znajdowania pokoju pośród całego chaosu na świecie. Album dodatkowo wzmacnia pozycję Sevdalizy jako jednej z najważniejszych współczesnych artystek, która nieustannie przesuwa granice brzmienia, tworząc całkowicie unikalny dla niej styl z elementami alternatywnej elektroniki, indie, trip-hopu, alternatywnego R&B i awangardy.
Aby uczcić premierę albumu, Sevdaliza zagra 31 sierpnia w Royal Theatre w Hadze w Holandii specjalny spektakl, który będzie transmitowany na żywo na całym świecie i będzie jedynym jej scenicznym występem w 2020 roku. Uderzające efekty wizualne zintegrowane będą z porywającym muzycznym występem Sevdalizy.
Ponadto Sevdaliza wprowadziła na rynek limitowaną kolekcję nowych ubrań, aby uczcić wydanie „Shabrang”. Odsuwając się od towarów średniej jakości, Sevdaliza spędziła kilka ostatnich miesięcy na opracowywaniu kolekcji wysokiej jakości kluczowych elementów połączonych ze skomplikowanymi detalami w swoim charakterystycznym stylu. Wszystkie elementy współgrają z grafiką albumu i są esencją jej nowego wydawnictwa.
Na początku tego roku Sevdaliza została również wybrana do roli głównej w nowej kampanii AUDI zatytułowanej „Progress, Striving & Endurance”.
Sevdaliza o nowym albumie:
„Ten album mówi o tym, że esencją wszystkiego jest dla mnie miłość. To głęboki list do siebie, moja własna biblia, którą musiałam napisać, aby zaufać i uwierzyć w życie. Zaufać samej sobie i swojemu charakterowi jako istoty ludzkiej.”
“JOANNA” VISUALIZER: https://youtu.be/8z0xZyZzPNA
“OH MY GOD” VISUALIZER: https://youtu.be/COx7NEy09t8
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba
TIMETABLE:
18:00 – otwarcie drzwi
19:00 – początek koncertu
Gość specjalny koncertu w Warszawie: SOKÓŁ
KONCERT PROMUJĄCY NOWĄ PŁYTĘ
T.Love zapowiada najnowszy album i zdradza terminy koncertów w ramach trasy „Hau! Hau!”. Płytę promuje singiel “Pochodnia”, do którego teledysk został nagrany w Klubie Stodoła. Zespół, który w tym roku obchodzi swoje czterdziestolecie, wystąpi m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Warszawie, Toruniu oraz Gdańsku. Bilety dostępne w sprzedaży!
► 6 maja – Centrum Koncertowe A2, Wrocław – Hau! Hau!
► 7 maja – Klub Wytwórnia, Łódź – Hau! Hau!
► 8 maja – Klub Studio, Kraków – Hau! Hau!
► 21 maja – Klub Stodoła, Warszawa – Hau! Hau!
► 13 października – CKK Jordanki, Toruń – Hau! Hau!
► 14 października – Klub B90, Gdańsk – Hau! Hau!
„It’s Only Rock’n’Roll (But I Like It)”! – ten zwrot, tytuł utworu, a jednocześnie koncertowego zapisu The Rolling Stones – jednej z ulubionych kapel Muńka Staszczyka, Janka Benedeka i całego składu T.LOVE – nasuwa się sam kiedy się słucha najnowszego, od razu wpadającego w ucho singla zespołu, zatytułowanego „Pochodnia”.
A zwłaszcza, kiedy ogląda się ilustrujący go klip z archiwalnymi zdjęciami sprzed… 30, 40 lat!
Tak, tak! Załoga T.LOVE w 2022 roku obchodzi 40-sty jubileusz istnienia!
Ale wisienki na tym torcie będą dwie, bo dokładnie w tym roku przypada też 30-lecie powstania ikonicznego w polskiej kulturze lat 90. albumu „King”, nagranego w kultowym składzie z Jankiem Benedekiem (twórczy duet Muniek & Janek wcześniej błysnął pod czujnym nasłuchem śp. Roberta Brylewskiego krążkiem „Pocisk miłości”) oraz z Jackiem Perkowskim – gitara, Pawłem Nazimkiem – bas, Jarkiem Polakiem – perkusja. Do dziś wielu krytyków muzycznych uważa „Kinga” za najlepszą rockową polską płytę dekady 1990 – 2000.
Pikanterii wydarzeniu dodaje fakt, że muzycy niedługo po nagraniu „Kinga” rozstali się – jak to w przypadku silnych osobowości i słynnych twórczych duetów i kapel w historii muzyki bywało nie raz – w burzliwej atmosferze. A co sprawiło, że znów połączyli siły?
Janek Benedek tak o tym opowiada:
„W 1992 roku wszyscy byliśmy młodzi, bezkompromisowi i każdy miał swoje ambicje. Odchodząc od T.LOVE czułem się jakbym porzucał własne dziecko, bo tak traktowałem tamten materiał. Co ciekawe, z poszczególnymi Muzykami ze składu zrobiłem później wiele wspólnych kawałków, choćby na solową płytę Muńka, czy projekty Sidney’a Polaka, a nawet na krążek T.LOVE ‘I Hate Rock’n’Roll’! Rany się powoli zabliźniały… ale wejście drugi raz do tej samej rzeki, to jest duża sprawa. Przynajmniej dla mnie, bo wiele osób do dziś uważa, że T.LOVE to jest zespół, któremu nadałem pewien kierunek i myślę, że rzeczywiście tak było. Nasze pierwsze dzieło z Muńkiem, ‘Pocisk miłości’ okazało się rewolucyjne na tamte czasy, więc tym bardziej to wszystko co działo się potem, było po prostu bolesne. Kiedy Muniek zaproponował mi powrót miałem więc mieszane uczucia – z jednej strony, to jest okazja żeby zrobić coś naprawdę ekstra bo wiadomo, że nam wychodzą dobre piosenki – i to jest bardzo mocne poczucie, obaj zdajemy sobie z tego sprawę, a z drugiej myślisz – co to będzie?! Niebezpieczna sprawa (śmiech) ale… jest dobrze”.
A Muniek Staszczyk pointuje jak w konsekwencji doszło do powstania płyty zatytułowanej „Hau! Hau!”, która ukaże się 22 kwietnia:
„Ja jeszcze przed chorobą myślałem o ponownej współpracy z Jankiem, nawet udało nam się spotkać, ale 2019 minął mi na staraniach o powrót do żywych, a potem w 2020 walnęła ta zaraza a wraz z nią, jak wielu ludzi, i mnie dopadła depresja. Wszystko zaczęło się od tego, że Janek wrzucił mi do skrzynki pocztowej CD-ka z pięcioma swoimi kompozycjami i ‘odezwą do narodu’ (śmiech), którą nagrał z podkładem sprzężonej gitary elektrycznej: ‘Munio, nie będziemy przecież popełniali zbiorowego samobójstwa, trzeba powstać z kolan i coś zrobić, mimo tego albo dlatego, że jest jak jest’. Jak było, wszyscy pamiętamy. Każdy siedział zamknięty w domu i coraz bardziej zapadał się w sobie. Pamiętam, że wśród tych pięciu utworów był kawałek, który na płycie będzie nosił tytuł ‘Ja Ciebie kocham’, a który zrobił na mnie wtedy duże wrażenie. Tak duże, że od razu napisałem do niego tekst. I ten moment, to była moja pobudka na nowo i jednocześnie początek naszego drugiego, wspólnego życia. Jestem bardzo dumny z ponownej współpracy z Jankiem, że to wszystko się udało doprowadzić do końca i podjarany rokiem 2022! Ta płyta jest próbą powrotu do mentalnej radości i mam nadzieję, że tak zostanie odebrana przez ludzi”.
Album o wdzięcznym ale przewrotnym tytule „Hau! Hau!” jako pierwszy promuje singiel „Pochodnia”, Muniek tak o nim opowiada:
„Bez wątpienia jest to piosenka miłosna ale z kanonu T.LOVE. Oparta na impresjach z mojego życia, moich podróży, mojego punktu widzenia. Od początku czuliśmy z Jankiem, że powinna tu zaśpiewać jakaś fajna dziewczyna, więc zaprosiliśmy do współpracy Kasię Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni, bo wcześniej wpadła mi w ręce ich płyta i bardzo mi się spodobało to, co i jak grają. Tylko wtedy jeszcze nie wiedziałem, że oni są aż tak popularni! Bonusem okazał się fakt, że Kasia i Jacek są dziećmi Kuby Sienkiewicza, którego bardzo lubię. Kasia nie tylko dziewczyńsko-kobieco, czyli najlepiej zaśpiewała swoje partie w tym damsko-męskim dialogu, ale też bardzo zmysłowo zatańczyła w klipie. Myślę, że ta fuzja spodoba się wszystkim. Całość kojarzy mi się mentalnie (nie muzycznie) z jedną ze starszych kompozycji The Cure, ‘Friday, I’m In Love’, ale od razu zaznaczę, że moim zdaniem, dobrze napisane piosenki o relacji damsko-męskiej nigdy się nie starzeją”.
Janek dodaje od siebie:
„A mi ’Pochodnia’ kojarzy się z Maanamem, może przez chłód gitar 80-sowych w chorusach, trochę z The Smiths, ma taką rzewną melodykę plus trochę na pograniczu kiczu wstęp, ale za to chwytliwy. Natomiast to co się dzieje w zwrotkach i refrenie, to jest nawiązanie do najlepszych tradycji rockowych lat 80. A dodatkowo Kasia swoim głosem wprowadza fantastyczny klimat, dla mnie majstersztyk. Dzięki niej ten numer zyskuje poetycką głębię. Jacek, brat Kasi też ma tu swój udział bo gra solo na mandolinie. Utwór ma mnóstwo warstw, bardzo wiele tracków, był skomplikowany w miksie, ale… został pierwszym singlem! Uważam, że zasłużenie”.
Klip do singla „Pochodnia” wyreżyserowała Marta Kacprzak. Jest tu sporo elementów nawiązujących do popkultury, fragmenty archiwalnych filmów, również w staro-nowo-obecnym składzie:
Muniek Staszczyk, Janek Benedek, Paweł Nazimek, Jacek Perkowski i Sydney Polak.
Muniek mówi, że zostało tu pokazane wiele z tego, co ich inspirowało, co kochają. Śpiewa tu, że widział na żywo Dylana i Stonesów, a że teledysk powstawał w warszawskim klubie „Stodoła”, czyli drugim domu T.LOVE, to podsumowuje, że już nie może doczekać się koncertów z materiałem z nowej płyty!
Gość specjalny koncertu w Warszawie: SOKÓŁ
Wojtek Sokół to jeden z najprężniej działających artystów na polskiej scenie rapowej, na której jest aktywny już od 20 lat. Pierwsze formacje, które współtworzył pod koniec lat dziewięćdziesiątych – TPWC, ZIP Skład i WWO – oraz ich ówczesne produkcje, raz na zawsze określiły kanon polskiego hip-hopu. Dla Sokoła nie istnieją zamknięte ramy gatunkowe. Jest eksperymentatorem, który wiersze Różewicza czy Wyspiańskiego interpretuje z taką samą wrażliwością i celnością co uliczne historie z mrocznych obszarów wielkiego miasta. Raz refleksja i introspekcja, raz wciągająca fabularna narracja – niezależnie od przyjętej formuły Sokół artystycznie wymyka się jakiejkolwiek oczywistości. Mocny język jego tekstów zawsze miesza się z rozległymi inspiracjami i bogactwem anegdot.
—-
Bilety na koncerty we Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Warszawie, Toruniu oraz Gdańsku są dostępne w kasie Klubu Stodoła oraz w sprzedaży internetowej: www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl.
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i tekst „STODOLA T.LOVE 21 MAJA 2022 KLUB STODOŁA WARSZAWA”
Koncert Eagles of Death Metal
Zaplanowany na 9 kwietnia tego roku w klubie Stodoła, w Warszawie został przełożony na 23 maja 2022 roku.
Zachowaj swój bilet, ponieważ będzie ważny na nową datę.
Bileteria, za pośrednictwem której kupiłeś bilet, skontaktuje się z Tobą.
Eagles of Death Metal show due to take place this year on April 9th at Stodoła club, Warsaw has been rescheduled to May 23th, 2022.
All tickets will be valid for the new date so please hold on to them.
The ticketing agent you used to buy your ticket will be in touch.
**********************************
Znani z zaraźliwych i pozytywnych wibracji i pełnych energii występów na żywo, zespołowi towarzyszyć będą: Jennie Vee na basie, Jorma Vik na perkusji i Joshua Jove na gitarze.
Hughes odcisnął swój znak Boots Electric na pół tuzinie interpretacji świątecznych klasyków takich jak “God Rest Ye Merry Gentlemen,” “Put A Little Love In Your Heart,” “O Holy Night,” “Little Drummer Boy,” czy “Little Town Of Bethlehem.” Akustyczną atrakcją dopełniającą EPkę jest niezwykłe i poruszające wykonanie „O Holy Night” a cappella z udziałem Hughesa i towarzysza z EODM Joshuy Homme na wokalu.
“„Tylko kilka piosenek, które rozgrzeją twoje serce w okresie świątecznym. Mam nadzieję, że ich lubisz. Niech Boże Narodzenie przyniesie wam wszystkim pokój. Happy Hanukkah, Merry Christmas, Happy Holidays, I love you, and God bless you all.” powiedziła Hughes o nowej świątecznej EPce.
Eagles of Death Metal Presents A Boots Electric Christmas możecie zamówić już teraz HERE a otrzymacie natychmiast “O Holy Night,” a 29 października “Put A Little Love In Your Heart”. EPka dostępna jest jako CD i we wszystkich formatach cyfrowych.
Posiadacze biletów będą mogli również kupić Eagles of Death Metal: Shrieking in Tongues, własnej marki EODM o smaku wiśniowej coli i sos BBQ habanero, przygotowany przez Deana z Dead Hot Sauce. Shrieking in Tongues będzie można kupić na miejscu w każdym europejskim obiekcie koncertowym w punkcie merchandise.
Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i ludzie stoją
TIMETABLE:
Otwarcie drzwi: 18:00
Rozpoczęcie wydarzenia: 19:00
Basia Trzetrzelewska, polska wokalistka mieszkająca w Wielkiej Brytanii, wykonuje muzykę będącą fuzją jazzu, popu, jak również brazylijskich i latynoskich rytmów, połączonych z R&B i rockiem. Jej dotychczasowe albumy ‘Time and Tide’, ‘London Warsaw New York’, ‘The Sweetest Illusion’, ‘It’s That Girl Again’ oraz „Butterflies” osiągnęły międzynarodowy sukces.
Początki scenicznej kariery Basi i Danny’ego White’a sięgają 1984 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał debiutancki album brytyjskiej formacji Matt Bianco (współtworzonej przez Danny’ego) – „Whose Side Are You On?”, w którego nagraniu wzięła udział również Basia. Wkrótce Basia i Danny opuścili Matt Bianco, by zająć się solową karierą wokalistki. Duet powrócił tymczasowo do zespołu w roku 2003, czego efektem był wydana rok później płyta „Matt’s Mood”.
W 2018 roku, po dziewięciu latach przerwy, światło dzienne ujrzał piąty studyjny album Basi, zatytułowany „Butterflies”. Płytę promował singiel „Matteo”, będący klasycznym wcieleniem Basi – energiczną sambą z domieszką kołyszącej melodii, niesionej w rytm perkusji oraz hiszpańskiej gitary. Na płycie znalazły się również m.in. swingujący „Bubble” oraz spokojny utwór „Butterfly”, w którym optymizm Basi idealnie współgra z wyrazistą grą na fortepianie Danny’ego White’a. Utworem „No Heartache” Basia skłoniła się z kolei w kierunku muzyki funk, a kompozycją “Where’s Your Pride” w stronę rocka początku lat 60. Na krążku nie zabrakło również pięknych ballad, jak chociażby głęboko emocjonalnej “Liang and Zhu”. Napisane przez Basię teksty na płytę „Butterflies” to historie o prawdziwym życiu i szczerych emocjach, nawiązujące do motywów wewnętrznej wolności i otwartości. Basia i Danny White od lat tworzą wyjątkowe brzmienie, dzięki któremu każdy ich album jest starannie przygotowanym i wyczekiwanym przez fanów wydawnictwem. Nie inaczej było w przypadku „Butterflies”.
W 2013 roku Basia została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz odznaką honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznaną przez Ministerstwo Kultury. W 2017 roku Basia otrzymała również Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” od polskiego Ministerstwa Kultury za swoje osiagnięcia artystyczne.
25 maja 2022 Basia Trzetrzelewska wraz ze swoim zespołem wystąpi w warszawskim Klubie Stodoła.
Bilety (miejsca siedzące):
KAT. V – 119 PLN
KAT. IV – 139 PLN
KAT. III – 159 PLN
KAT. II – 179 PLN
KAT. I – 199 PLN
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „STODOLA BASIA butterflies tour 25.05.2022 WARSZAWA / KLUB STODOŁA”
TIMETABLE:
18:30 – otwarcie drzwi
20:00 – początek koncertu
Maria Peszek zagra siedem wyjątkowych wiosennych koncertów, w ramach trasy „J*BIĘ TO WSZYSTKO, WIOSNA NARESZCIE.” Warszawski koncert odbędzie się już 26 maja w Klubie Stodoła. Bilety dostępne w sprzedaży!
„J*BIĘ TO WSZYSTKO, WIOSNA NARESZCIE.”
Po raz pierwszy zabrzmi pełen materiał z najnowszej, gorąco przyjętej przez fanów i okrzykniętej płytą roku przez tygodnik Polityka płyty artystki – AVE MARIA.
Marii towarzyszyć będzie band w składzie Kamil Pater, Jacek Prościński i Olo Walicki.
Pojawi się także tajemniczy gość specjalny.
Pytana o to jak opisać ten wieczór, Maria odpowiada :
„Wszystkim nam brakuje światła, oddechu, wspólnego bycia razem.
J*BIĘ TO WSZYSTKO, WIOSNA NARESZCIE to szansa na to właśnie. Chodźcie.”
Maria Peszek – J*BIĘ TO WSZYSTKO. WIOSNA NARESZCIE
26 maja 2022, Klub Stodoła
ul. Batorego 10, Warszawa
Bilety dostępne w sprzedaży internetowej: www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl
Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.
Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: niepelnosprawni@stodola.pl.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „MARIA PESZEK GOŚĆ SPECJALNY STODOLA J*BIĘ TO WSZYSTKO WIOSNA NARESZCIE 26/05 26/05WARA/STODOŁA WARSZAWA STODOŁA”