ODWOLANE! 1914, KATLA i Three Eyes of the Void na wspólnych koncertach w Polsce!

0
407

Niestety zespół 1914 musi odwołać trasę.

Oświadczenie zespołu:

Wielu z was mogło zauważyć ostatnią falę odwołań europejskich tras koncertowych przez zespoły z UA. Niestety 1914 nie jest tutaj wyjątkiem. Z ciężkim sercem musimy poinformować, że nie możemy zagrać dla naszych fanów w kwietniu i musimy odwołać naszą nadchodzącą trasę koncertową.
Gwoli wyjaśnienia, na terenie naszej ziemi trwa jeszcze „czas wojny”, a ten szczególny czas uniemożliwia opuszczenie granic przez mężczyzn w wieku poborowym. Jak mogliśmy podróżować w zeszłym roku? Możliwe było uzyskanie specjalnego zezwolenia władz państwowych na wyjazd artystów z kraju i prowadzenie pokazów oraz innych działań mających na celu pomoc krajowi i szerzenie prawdy o niesprowokowanej i brutalnej wojnie rozpętanej przez Rosję. Byli nieodpowiedzialni ludzie, którzy korzystali z takich zezwoleń, aby wyjechać z kraju i nigdy nie wrócić, a po tym, jak stało się to publiczne i przeszło przez media – władze państwowe zaprzestały wydawania specjalnych zezwoleń artystom, sztucznie komplikując proces uzyskiwania wszystkich niezbędnych dokumentów, powiększając listę dokumentów i uniemożliwiając uzyskanie tego, co jest potrzebne. Wpłynęło to na wiele różnych zespołów w UA.
Ostatnie kilka tygodni to dla nas ciągła walka z tym nowym, głupim systemem, próbującym pokazać, że mamy pozytywne doświadczenia z powrotu do domu po zagranicznych trasach, próbując pokazać wartość takich wycieczek dla dobra naszego kraju, ale nieważne jak bardzo się staraliśmy – nie mogliśmy złamać tego systemu i tym razem uniemożliwiło nam to granie. Chcemy przeprosić naszych fanów, inne zespoły, promotorów, ale obecnie jesteśmy tu bezsilni. Będziemy ciężko pracować, aby zdążyć na inne nasze koncerty w tym roku, może lód się stopi i zobaczymy jakieś ułatwienia w przyszłości, ale obecnie po prostu zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy.

1914 – jedna z najważniejszych gwiazd ukraińskiego metalu, coraz bardziej doceniana w Europie – powraca do Polski. Zespół na przełomie marca i kwietnia odwiedzi Bielsko- Białą, Kraków i Szczecin w towarzystwie ukraińsko-polskiego black metalowego Three Eyes of the Void. Krakowski koncert otworzy ponadto rodzima Horda.

1914 to potężne połączenie death i doom metalu. Ich muzyka traktuje o I wojnie światowej, a muzycy na scenie noszą umundurowanie walczących stron. Jest to jedna z najwyżej cenionych europejskich death metalowych załóg w ostatnich latach, czego dowodem są liczne festiwalowe występy, kontrakt z Napalm Records, a przede wszystkim rzesza fanów na całym kontynencie. Na ostatnim, fenomenalnym krążku „Where Fear and Weapons Meet” z 2021 1914 wsparli m.in. Nick Holmes z Paradise Lost czy Sasha Boole.

Po świetnym przyjęciu podczas zeszłorocznego koncertu w Szczecinie, 1914 powróci w kwietniu 2023 roku do Polski na kolejne koncerty – 31 marca w Bielsko-Białej w klubie Rude Boy, w Krakowie 1 kwietnia w klubie Zaścianek oraz w Szczecinie 2 kwietnia w CK Krzywy Gryf. Na obu koncertach grupie towarzyszyć będzie Three Eyes of the Void – ukraińsko-polski projekt atmospheric black metalowy.

KATLA to trzyosobowy zespół z Danii, założony w 2018 roku w Kopenhadze. Trio szybko zyskało zwolenników na scenie undergroundowej i bardzo szybko się rozwijało, zarówno dzięki występom, trasom koncertowym, jak i wydawnictwom. Od tego czasu Katla miała koncerty w G! Festiwal na Wyspach Owczych, Kopenhadze, Wacken Open Air, koncertowała w całej Danii, supportowała Baest, Konvent i innych.

Three Eyes of the Void został powołany do życia w 2014 roku przez Dmytro Kvashnina (ex-Balfor) jako jednoosobowy projekt studyjny w Kijowie w Ukrainie. Debiutancka EP „The Moment of Storm” ukazała się w 2017 roku, po czym nastąpiła przerwa w działalności projektu. Three Eyes of the Void odrodził się w Polsce w pełnym składzie, który uzupełnili muzycy znani m.in. z Sacrilegium. Na początku 2023 roku ukazał się entuzjastycznie przyjęty nowy singiel „Against the One”, a nowy album zespołu ukaże się jeszcze w tym roku.

Line-up krakowskiego koncertu uzupełnia tarnowska Horda, grająca bluźnierczy black metal z elementami death metalu. W 2020 wydany został debiut zespołu pt. „Obsession”. Na koncie grupa ma wiele koncertów, między innymi u boku takich zespołów jak Hate, Suffering Hour czy Trauma. Na 2023 rok zapowiedziana została premiera nowego albumu zatytułowanego „Form”.

Koncerty organizuje Metallurg Music

www.facebook.com/metallurgmusic

1914 (UA) +Katla (DK)+ Three Eyes of The Void + Deadline | 31.03.2023 | RUDEBOY CLUB Bielsko-Biała

31.03.2023 (piątek), godz. 19:00

Bielsko-Biała, Rudeboy Club ul. 1-GO MAJA 20

Bilety: I Pula 70 zł (przedsprzedaż), II Pula 90 zł (przedsprzedaż), III Pula 100 zł (w dniu koncertu tylko gotówka)

https://ticketos.pl/event/4975

1914 (UA) + Katla (DK) + Three Eyes of The Void (UA/PL) + Horda (PL)| 01.04.2023 | Krakow

1.04.2023 (sobota), godz. 19:00

Kraków, Klub Zaścianek, ul. Rostafińskiego 4

Bilety: I Pula 70 zł, II Pula 90 zł (przedsprzedaż) / 100 zł (w dniu koncertu):

ticketos.pl/event/4945/1914-ua-three-eyes-of-the-void-pl-krakow

1914 (UA) + Katla (DK) + Three Eyes of The Void (UA/PL) | 02.04.2023 | Szczecin

2.04.2023 (niedziela), godz. 19:00

Szczecin, CK Krzywy Gryf, ul. Kolumba, 5 Szczecin

Bilety: I Pula 70 zł, II Pula 90 zł (przedsprzedaż) / 100 zł (w dniu koncertu):

bilety.fm/pl/muzyka/8220-1914-three-eyes-of-the-void-krzywy-gryf-szczecin.html