Moyra wyrusza w trasę koncertową BLOOD PACT 2023!

0
294

Na początku marca światło dzienne ujrzy pierwszy album wrocławskiej grupy Moyra. Zespół rusza w trasę Blood Pact 2023 promującą pierwszy pełny album „Omen”.

Trasa obejmuje:

04/03 – KŁODAWA Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie (z Methopia i Motocover)

11/03 – ŁÓDŹ Klub Przestrzeń (jako gość na pófinale polskich eliminacji Bloodstock)

24/03 – GOMUNICE (z AlcoholicA ) Klub Muzyczny Bogart

31/03 – WROCŁAW Klub Muzyczny Liverpool (z Methopia i Last Riot)

01/04 – WARSZAWA Remont: Reaktywacja Legendy (z JARUN, Sothoris i Farewell to Lies)

14/04 – SZCZECIN Krzywy Gryf (z SCEPTIC i Sothoris)

22/04 – SKARŻYSKO-KAMIENNA Semafor (z As Night Falls)

Pre- order albumu i merchu na stronie zespołu https://moyraband.com/store

Dodatkowo koncert 1 kwietnia w klubie Remont w Warszawie będzie równocześnie release party winylowego wydania najnowszej płyty zespołu JARUN „Rok spokojnego słońca”. Premiera odbędzie się 23 marca. Winyl ukaże się wspólnymi siłami Godz Ov War Productions i Black to the roots, a zostanie wytłoczony dzięki współpracy z Mind Your Vinyl.

Moyra powstała w 2017 roku, a w skład formacji wchodzą wokalistka Margo Moyra, gitarzysta Ziolllo, basista Kacper Kulios oraz perkusista Mateusz Muzioł. Formacja dała się lepiej poznać w roku 2018 za sprawą wydanej własnym sumptem EP-ki „Threads Of Fate” oraz opublikowanej dwa lata później – również niezależnie – drugiej EP-ki „ReGenesis”. W między czasie zespół zebrał sporą grupę fanów występując na wielu polskich festiwalach, w tym na Pol’and’Rock.

ALCOHOLICA – Tribut band zespołu Metallica, pochodzący ze Śląska. Założony w 2004 roku.
Przez 13 lat zespół z powodzeniem grał koncerty wykonując wyłącznie utwory zespołu Metallica.
W czerwcu 2017 zespół wydał swoją pierwszą autorską płytę na której znalazło się 9 utworów zespołu, oraz jeden cover Elvisa Presleya ( „Can’t help falling in love”)
Od tego momentu koncerty zostały urozmaicone o autorskie kawałki, co przełożyło się na różnorodność setlisty i spotkało się z aprobatą publiczności.
Najnowszy autorski album zespołupod tytułem F.E.A.R. (Face Everything And Rise) ukazał się 3 lutego 2023 roku.
W jednym z utworów gościnnie zaśpiewała Margo z MOYRA.

Jarun – progressive black metal. Od lat obecny na rodzimej scenie Krakowski zespół jest jednym z zespołów potwierdzających tezę, że mamy w kraju świetnych muzyków. Zespół ma wypracowany swój własny niepowtarzalny styl i doskonale to słychać na ich czwartej płycie „Rok Spokojnego Słońca”, która ukazała się 21 maja 2021.

Sothoris – powstały w 2016 roku zespół ma na koncie dwa albumy. Najnowszy “Wpiekłowstąpienie” został wydany 6 stycznia 2022 roku nakładem trzech wytwórni, w różnych krajach ( Finlandia, Brazylia, Rosja). Został bardzo dobrze przyjęty w Polsce i zagranicą. Muzyka Sothoris to “mieszanina black metalowej zajadłości i death metalowej siły”, a warstwa tekstowa to studium ludzkiej niegodziwości.

Informacje o płycie Moyra:

Recenzja płyty Jarun:

Recenzja najnowszej płyty Sothoris: