Sothoris „Wpiekłowstąpienie” recenzja

0
5243
Poznański zespół Sothoris debiutancką płytę wydał w 2018 roku, natomiast drugi album zespołu, noszący mocno brzmiącą nazwę „Wpiekłowstąpienie” ukazał się w styczniu 2022.
Długo trzeba było czekać na kolejną płytę zespołu, ale warto było!

Materiał zawarty na krążku „Wpiekłowstapienie” jest mocno dopracowany zarówno technicznie jak i lirycznie. Pierwsze co zwraca uwagę to perfekcja techniczna muzyków, zwlaszcza wokalisty! Świetna barwa głosu Ravena zarówno w growlu jak i śpiewie typu liturgicznego, bardzo przywodzącego na myśl Batushkę. Co najważniejsze growlowany tekst jest doskonale zrozumiały! Pod kątem masteringu dobrze słychać linie melodyjną każdego z instrumentów, natomiast sama muzyka jest doskonałym przykładem legendarnej doskonałości polskich muzyków Black i Death metalowych. Każdy z utworów zawartych na płycie prezentuje wspaniale wykonane blasty perkusyjne, piękne i melodyjne riffy gitarowe oraz idealnie wpleciony w całość bas. Konstrukt piosenek i linii melodycznych przywodzą na myśl takie zespoly jak nasz legendarny Christ Agony czy zagraniczne Marduk i Dark Funeral, lekko doprawione progresywnymi riffami gitarowymi. Lirycznie piosenki są klasyką gatunku. Słychać opowieści przywodzące na myśl piekielne otchłanie i księcia ciemności oraz doskonale ujętą mitologie chrześcijańska i grecką, idealnie odzwierciedlające tytuł płyty. Ogromny plus za uniknięcie zbędnego koloryzowania i patetyczności w tekstach.

Album przypadnie do gustu większości wielbicieli klasycznego black i death metalu. Co więcej- uważam, że „Wpiekłowstąpienie” zasługuje na nominację do tytułu płyty roku.

„Piekło jest puste

wszystkie diabły są tutaj„

Tracklista:

1. Proroctwo
2. Potępieniec
3. Człowiek z marmuru
4. Przykazanie śmierci
5. Opus Dei
6. W cieniu Golgoty
7. Wpiekłowstąpienie
8. Requiem Dla Hien

– Sothoris –

Facebook: https://www.facebook.com/SothorisBand

Instagram: https://www.instagram.com/sothoris/

Bandcamp: https://sothoris.bandcamp.com

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCI_b…

Metal Archives: https://www.metal-archives.com/bands/…