WinterMoonShade „Eternal Haunted Shores” – godny uwagi underground BM z Portugalii

0
856

WinterMoonShade to klimatyczne, melodyjne black metalowe trio powstałe w 2020 roku zakorzenione na zachodnim wybrzeżu Portugalii.

Muzycy wskazują, że geneza nazwy zespołu jest transkrypcją uczucia i nocnego widoku w szczególnym miejscu w ojczyźnie grupy.
Odcienie księżyca odbijające się w gałęziach drzew zainspirowały samą istotę istnienia WinterMoonShade.

Muzyka WinterMoonShade inspirowana jest naturą i duchowością, mieszając te dwa elementy z osobistą percepcją, tworząc podróż między zmierzchem a świtem, wspaniałym widokiem i ciemnością zlewającymi się we własny dźwięk.

W grudniu 2020 roku nakładem Black Spark Records ukazał się debiutancki album Portugalczyków.

W lutym 2022 roku ujrzał światło dzienne drugi album zespołu „Eternal Haunted Shores”.

Na najnowszym krążku zespołu zdecydowanie słychać inspirację skandynawskim stylem nurtu. Surowe dźwięki przywodzą na myśl pierwszą połowę lat 90tych i najlepsze black metalowe płyty jakie wówczas powstały.

Sama muzyka łączy w sobie wszystko co najlepsze w black metalu- srogie blasty i klasyczne riffy są przeplatane atmosferycznymi i melancholijnymi nutami.

Stylistyka i brzmienie utworów niezmiernie kojarzy się z „Freezing Moon” legendarnego Mayhem. Można by się też pokusić o porównanie z BATHORY: wybuchowe zagrywki, tak typowe dla wczesnej twórczości zespołu oraz te wysublimowane, wręcz epickie black metalowe riffy, znane z połowy okresu jego istnienia. Z kolei drapieżne melodie, mroczne, melancholijne czyste brzmienie gitar, melodyjne, klimatyczne solówki wskazują na inspirację wczesnym Moonspell. Natomiast schematy wojowniczych bębnów, mistyczne dźwięki natury przywodzą na myśl WARDRUNĘ.

„Eternal Haunted Shores” dzięki zespojeniu powyższych elementów tworzy niezwykle mistyczną, nasyconą emocjami całość. Jest niezwykle ciekawym połączeniem mroźnego, pełnego wściekłości skandynawskiego Blacku z krwiożerczym, zwierzęcym Iberyjskim Black Metalem.

lista utworów na Wintermoonshade „Eternal Haunted Shores”
1.Drifting Into Land
2.Lusitania Might Noises
3.Wolf Whispering Dream
4.Eternal Haunted Shores
5.Origins & Solitude
6.Nightfall Muse Medusa
7.Cold Howling Wind
8.Dungeon Rusty Window
9.Winter Moon Shades

Skład zespołu:

Haze – Gitara, wocal
Fenrir – Bas
Zefir – Perkusja