Bullet For My Valentine, Jinjer oraz Atreyu na koncercie w Polsce!

0
497

Bullet For My Valentine w Polsce!

Koncert odbędzie się 3 lutego 2023 roku w warszawskiej Stodole. Gośćmi specjalnymi będą Jinjer oraz Atreyu.

Weterani metalu, Bullet For My Valentine w 2021 roku wydali nowy album „Bullet For My Valentine”, który otwiera nowy, odważny rozdział w twórczości zespołu i jest jak dotąd najcięższym i najbardziej agresywnym albumem.
„To jest początek Bullet 2.0” – mówi wokalista i główny gitarzysta Matt Tuck. „To symbol tego, gdzie jesteśmy teraz. Muzyka jest świeża, jest agresywna, jest bardziej instynktowna i bardziej emocjonalna niż kiedykolwiek wcześniej.”
Od czasu powstania Bullet For My Valentine, walijscy muzycy stali się jednym z największych zespołów metalowych, sprzedając ponad 3 miliony albumów na całym świecie i zdobywając trzy złote płyty, a także definiując brytyjski metalcore swoim klasycznym już debiutem, „The Poison”.
„Myślę, że jest to o wiele bardziej agresywna, intensywna część Bullet For My Valentine. To zawsze tam było, po prostu nigdy się na to nie otworzyłem. Chcę oderwać ludziom głowy… w metaforyczny sposób. Każdy, kto od 15 lat narzeka na zespół i ma coś o do powiedzenia na nasz temat… to jest dla nich.”
Polscy fani będą mieli okazję po raz pierwszy usłyszeć nową muzykę na żywo w 2023.
„Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, jak ludzie zareagują na nowy materiał” – mówi gitarzysta Michael Paget. „Nie możemy się doczekać, aż wrócimy do grania muzyki… wyjdziemy i rozwalimy wszystko”

Założony w 1998 roku Bullet For My Valentine początkowo występował i tworzył pod nazwą Jeff Killed John.
Po podpisaniu kontraktu z jedną z największych wytwórni, w 2005 roku wydali swój debiutancki album zatytułowany ,,Poison’’, a jego następca ,,Scream Aim Fire’’ ukazał się w 2008 roku. Kolejne pełnowymiarowe albumy ,,Fever’’, ,,Temper Temper’’, ,,Venom’’ czy wydany w 2018 roku ,,Gravity’’ tylko umocniły pozycję zespołu na rynku.
Magazyn Kerrang! mianował ich najlepszym brytyjskim zespołem trzy lata z rzędu! Mają na koncie również nagrodę za najlepszy singiel, najlepszy zespół na żywo czy najlepszy debiut.
Swoją wysoką pozycję na rynku zawdzięczają nie tylko mediom i rzeszy wiernych fanów.

Obecnie są uznawani za jeden z największych brytyjskich zespołów metalowych w historii.

Jinjer

Pochodzący z Ukrainy zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę metalową. Założony został w 2009 roku w Darłówce niedaleko Doniecka. Obecnie w skład zespołu Jinjer wchodzą Tatiana Shmailyuk, Roman Ibramkhalilov, Eugene Abdukhanov,Vladislav Ulasevich.

Atreyu

Metalcorowy zespół utworzony w 1998 roku. Wydali osiem albumów studyjnych: Suicide Notes and Butterfly Kisses (2002), The Curse (2004), A Death-Grip on Yesterday (2006), Lead Sails Paper Anchor (2007), Congregation of the Damned (2009), Long Live (2015), In Our Wake (2018) i Chrzcić (2021).