Dark Fortress wyrusza w swoją ostatnią trasę koncertową

0
279

Niemieccy black metalowcy z Dark Fortress, będący aktywni od 1994 roku, zapowiedzieli koniec swojej muzycznej kariery.

Zespół postanowili godnie pożegnać się z fanami po tej blisko 30-letniej przygodzie i wyruszy w swoją ostatnią podróż po europejskich scenach “COSMIC END TOUR 2023”. Gośćmi specjalnymi trasy będą niemieckie The Spirit i austriacki Asphagor. Polski przystanek przypadnie na 12.05.2023 roku, a koncert odbędzie się we wrocławskim klubie Łącznik.

COSMIC END TOUR 2023:
DARK FORTRESS
+THE SPIRIT
+ASPHAGOR
12.05.2023
Klub Łącznik, Wrocław

BILETY: https://bit.ly/DARKFORTRESS_WRO


Dark Fortress w swoim dorobku posiadają 8 albumów studyjnych. Ostatni “Spectres from the Old World” został wydany w 2020 roku. Kariera Niemców zaczęła nabierać rozpędu w 2001 roku za sprawą albumu “Tales From Eternal Dusk” inspirowanego mocno muzyką Dissection czy Satyricon. Krążek zebrał świetne recenzje, a krytycy opisywali ówczesną twórczość zespołu jako mieszankę zapadających w pamięć gitarowych melodii, chorobliwego i udręczonego warczenia i zróżnicowanych struktur.

W późniejszych latach Dark Fortress dzielili scenę z takimi zespołami jak Behemoth, Impaled Nazarene, Pungent Stench czy God Dethroned. Wraz z kolejnymi albumami zespół wychodził z podziemia, a ich dokonania zaczęła dostrzegać także mainstreamowa prasa metalowa. Założyciel zespołu – gitarzysta Asvargr, po wielu latach zmian osobowych, pozostał do dziś jedynym, oryginalnym członkiem Dark Fortress. Teraz postanowił, że czas dopłynąć do portu i zakończyć ten projekt, który zasłynął z niezwykle melodyjnych gitar, jak na black metalowe środowisko, o których tak rozpisywali się krytycy przy pierwszych płytach zespołu.

THE SPIRIT

ASPHAGOR