IGGY POP i THE MARS VOLTA Gośćmi specjalnymi RED HOT CHILI PEPPERS na koncercie w Polsce!

0
426

RED HOT CHILI PEPPERS „2023 GLOBAL TOUR”

Trasa koncertowa Red Hot Chili Peppers wspiera wydane w 2022 roku dwa albumy studyjne ’Unlimited Love’ i ’Return of the Dream Canteen’. Obydwa krążki odnotowały #1 na liście Billboard Top Album Sales.

Po nominacji do nagrody Grammy za najlepszą piosenkę rockową „Black Summer”, zespół postanowił wyruszyć w 23-dniową światową trasę koncertowa, która rozpocznie się w środę 29 marca w BC Place w Vancouver, wybrzmi na stadionach i festiwalach w całej Ameryce Północnej, m.in. w Las Vegas, San Diego, Houston, oraz w Europie, m.in. w Lizbonie, Madrycie czy Wiedniu. Trasa zakończy się w sobotę, 23 lipca na Hampden Park w Glasgow w Wielkiej Brytanii.

Gośćmi specjalnymi na wybranych koncertach będą: The Strokes, Iggy Pop, The Roots, The Mars Volta, St. Vincent, City and Colour, Thundercat i King Princess.

Polski przystanek na tej trasie przypada na 21 czerwca 2023 – PGE Narodowy, Warszawa

Bilety na LiveNation.pl

Dzięki temu, że Red Hot Chili Peppers udało się umieścić 2 albumy na szczycie list sprzedaży w tym samym czasie, stają się pierwszym od 17 lat zespołem rockowym, któremu udało się to osiągnąć. Return of the Dream Canteen zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Top Album Sales Chart (podobnie jak jego poprzednik Unlimited Love w kwietniu) i osiągnął #1 w wielu krajach na całym świecie. Oba wydawnictwa zostały wyprodukowane przez wieloletniego współpracownika i powiernika twórczości, Ricka Rubina. 

Red Hot Chili Peppers odebrali niedawno prestiżową nagrodę Global Icon Award i dali popisowy występ na gali MTV VMA. Ich pierwszy singiel „Black Summer” zdobył również nagrodę za Best Rock Video. W tym roku zespół zdobył również nominację do MTV Europe Music Award w kategorii Best Rock i trzy nominacje do American Music Awards w kategoriach „Favorite Rock Artist”, „Favorite Rock Album” za Unlimited Love i „Favorite Rock Single” za „Black Summer”.

The Mars Volta

Przerywając dekadę ciszy, The Mars Volta odradzają się z długiej przerwy z tytułowym albumem, który radykalnie zmienia ich światopogląd.

Utworzony przez gitarzystę/kompozytora Omara Rodrígueza-Lópeza i wokalistę/tekściarza Cedrica Bixlera-Zavalę, zespół The Mars Volta powstał w 2001 roku. Ich celem było „uhonorowanie korzeni i uczczenie zmarłych”. The Mars Volta stworzyli muzykę, która połączyła latynoskie dźwięki, na których wychował się Rodríguez-López, z punkiem i muzyką undergroundową, którymi on i Bixler-Zavala interesowali się od lat, jak również futurystycznymi wizjami, w które się zagłębiali. Kolejne albumy były jedynymi w swoim rodzaju arcydziełami. Ich utwory o zapierającej dech w piersiach złożoności posiadały również potężną emocjonalną bezpośredniość. Po tym, jak grupa zamilkła, legion wielbicieli (w tym Kanye West) nie przestawał bić w bębny, aby powrócili.

Teraz – rok po tym, jak La Realidad De Los Sueños, luksusowy 18-płytowy box-set z ich muzycznym katalogiem, wyprzedał się w nakładzie 5000 sztuk w ciągu 24 godzin – duet powraca, tym razem w towarzystwie klawiszowca Marcela Rodrígueza-Lópeza, basistki Evy Gardner i perkusisty Willy’ego Rodrigueza Quiñonesa. Nowy album rozwiewa niektóre z wieloletnich stereotypów, że The Mars Volta nieustraszenie przeciwstawiają się wszelkim oczekiwaniom i kategoryzacjom.

Zamiast tego, „The Mars Volta” pulsuje subtelną błyskotliwością, karaibskimi rytmami podtrzymującymi wyrafinowane, burzliwe piosenki. To The Mars Volta w ich najbardziej dojrzałej, zwięzłej i skupionej formie. Wykorzystując gniew dla najlepszego efektu, The Mars Volta łączy undergroundowo-popowe melodie Rodrígueza-Lópeza z mrocznymi opowieściami sci-fi Bixlera-Zavali o okultyzmie i złych rządach. Skupiając pasję, poezję i moc w zasięgu ręki album „The Mars Volta” jest najbardziej ekscytującą i przystępną muzyką, jaką grupa kiedykolwiek nagrała.