FAUN i Nytt Land odwiedzą nasz kraj w 2023 roku!

0
70

Niemiecki zespół FAUN miał przyjechać do Polski jesienią 2020 r. na dwa koncerty w krakowskim klubie Kwadrat oraz w warszawskim klubie Proxima. Niestety obydwa wydarzenia nie mogły dojść do skutku ze względu na pandemię wirusa COVID-19.

Zespół zdecydował się przełożyć koncerty w Polsce na 2023 rok. Gośćmi zespołu będzie dark folkowa formacja z Syberii Nytt Land.

10.03 Warszawa (Proxima)

11.03 Kraków (Hype Park)


Bilety zakupione na koncerty, które miały odbyć się w 2020 r. zachowują ważność.


FAUN
jak mało który zespół FAUN wie, jak otworzyć wrota do mistycznych zaświatów. Łącząc w swojej muzyce różne średniowieczne instrumenty, perkusję, archaiczne rytmy i czarujące damsko/męskie wokale, zespół wyróżnia się na tle wielu gatunków. Od 2003 roku FAUN zagrał prawie 900 koncertów na całym świecie, dając się zapamiętać ze względu na czarujące występy połączone z unikalną grą świateł. Nadchodzące wydawnictwo, Märchen & Mythen, to kontynuacja bajkowej ścieżki i ponowne wejście do świata mitów, w którym FAUN czuje się zdecydowanie najlepiej!

Nytt Land (Syberia, Rosja)

Pierwotna, mroczna muzyka ludowa inspirowana syberyjską naturą, balansująca na granicy szamańskiego ambientu i tradycyjnego skandynawskiego folku, zrodzona w sercu Syberii. Instrumenty stworzone przez samych muzyków, dudnienie bębnów wzmocnione śpiewem gardłowym prowadzi szamanów przez ścieżki potężnej tajgi…

Nytt Land inspiruje się tradycyjną muzyką tubylczych ludów Syberii, staro nordycką poezją i klimatem norweskiego black metalu.


Organizatorem krakowskiego koncertu jest Iron Realm Productions.
Organizatorem warszawskiego koncertu jest WiniaryBookings.