Grzegorz Kupczyk & CETI ponownie w trasie!

0
713

Zapraszamy na wyjątkowe koncerty Grzegorza Kupczyka & CETI w ramach jesiennej trasy „Asy Przestworzy”!

Na nadchodzących koncertach legendarny wokalista Grzegorz Kupczyk (Turbo, CETI, Non Iron), razem z zespołem CETI zagra największe hity i przeboje z 40 lat swojej kariery scenicznej. Jak i całej dyskografii zespołu CETI. W tym również utwory z ostatniego, znakomicie przyjętego przez fanów, albumu wydanego w lutym 2022 zatytułowanego po prostu „CETI”.
Szykujcie się na klasyczny heavy metal w najlepszym wydaniu!

NADCHODZĄCE KONCERTY

Lublin – 27.10.22Fabryka Kultury Zgrzyt
Płock – 28.10.22Rock ’69, Płock
Szczecin – 05.11.22Kosmos
Wrocław – 25.11.22Klub Muzyczny Liverpool
Poznań – 26.11.22Klub u Bazyla
Warszawa – 09.12.22Potok : Drugi Dom Ludzi Rocka
Siedlce – 10.12.22ROCK PUB LEMMY

Grzegorz Kupczyk & CETI „Asy Przestworzy”

GRZEGORZ KUPCZYK

Swoją muzyczną przygodę zaczął z formacją Kredyt, ale stałe miejsce w polskim metalowym panteonie zyskał dzięki dokonaniom z grupą Turbo, z którą nagrał takie kultowe płyty jak m.in. „Dorosłe dzieci” czy „Kawaleria Szatana”. W 1989 roku założył zespół CETI, z którym działa do dziś i z którym wydał 12 płyt studyjnych. W trakcie swojej muzycznej kariery współpracował też z takimi formacjami jak m.in. Aion, Panzer X, Esqarial, Kruk i Non Iron. 28 listopada 2012 roku jako pierwszy i jedyny z pośród prekursorów ciężkiego brzemienia w Polsce, został uhonorowany wysokim odznaczeniem państwowym ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI za wybitny wkład w kulturę narodową przyznanym mu przez PREZYDENTA Rzeczpospolitej Polskiej.

CETI

Zespół powstał 1989 roku z inicjatywy Grzegorza Kupczyka, wokalisty zespołu Turbo oraz Marii Wietrzykowskiej. Nazwa zespołu pochodzi od programu poszukiwań cywilizacji pozaziemskich NASA z 1971 roku CETI (ang. Communication with Extraterestrial Inteligence). Na pierwszej płycie, nagranej w składzie: Grzegorz Kupczyk (śpiew, gitara basowa), Marihuana (instrumenty klawiszowe), Andrzej Łysów (gitara), Jacek Jabłoński (perkusja), gościnnie wystąpił Czesław Niemen. W początkowych latach istnienia zespołu przyniósł m.in. stworzenie płyty do obrazu filmowego Andrzeja Szczygła – Red Inter Show oraz nagranie drugiego albumu Lamiastrata z nowym perkusistą Marcinem „Muckiem” Krystkiem i basistą Maciejem Przybylskim. Kolejną płytą był zapis koncertowy z RFN i Jarocina ’92. W 1994 nagrana została kolejna studyjna płyta Rasizm.

Kolejne lata działalności zespołu to kolejne nagrania studyjne i kolejne zmiany personalne w zespole. W zespole pojawili się Valdi Moder (gitara) i Marcin Sauter (gitara basowa) w 1995, zamienieni rok później na Przemysława „Burzę” Burzyńskiego (gitara) i Bartka Urbaniaka (gitara basowa). W 2003 ukazała się płyta Shadow Of The Angel. Po jej nagraniu, w zespole Burzyńskiego zastąpił Bartek Sadura. W 2004 roku zespół odbył trasę koncertową jako gość specjalny zespołu Vader podczas Blitzkrieg II, a w 2007 roku ukazał się kolejny, siódmy album grupy pt. (…)perfecto mundo(…). W listopadzie tego samego roku zespół odbył trasę koncertową promującą wydawnictwo.

W 2008 roku zespół po raz pierwszy zagrał wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka. Premierowy występ miał miejsce w Kaliszu, kolejne odbywały się m.in. w Ostrowie Wielkopolskim i Warszawie, w ramach trasy promującej wydawnictwo Akordy Słów czyli rock i metal symfonicznie.

1 marca 2011 roku we współpracy z Grzegorzem Kupczykiem oraz pozostałymi członkami zespołu powstało stowarzyszenie będące formalnym fanklubem pod nazwą „Lamiastrata” – Oficjalny Fanklub Grzegorza Kupczyka i zespołu CETI.

W grudniu 2018 roku Marcin „MUCEK” Krystek opuścił zespół ze względu na powracającą bardzo poważną kontuzję kręgosłupa grożącą paraliżem. Nowym perkusistą został Daniel Michał Abramowicz (TWISTER). W tym składzie zespół CETI rozpoczął pracę nad nowym albumem. W 2020 nowym perkusistą został Piotr Szpalik.

Najnowszy studyjny album CETI, której tytuł sygnowany jest nazwą formacji, wydany został w 2022 roku i jest dwunastym już krążkiem w dorobku zespołu. Płytę promują dwa utwory: singiel „Zaraza” oraz numer „Pajac”.

Grzegorz Kupczyk & CETI trasa „Asy Przestworzy”

Posłuchaj wywiadu z Grzegorzem Kupczykiem, gdzie opowiada między innymi o nowej płycie: