Sacrimonia oraz Morhana zagrają w Warszawie

0
556

Już 18 listopada Sacrimonia oraz Morhana wystąpią na scenie warszawskiego Potoku, promując swoje tegoroczne wydawnictwa!
W ramach warszawskiego koncertu gościem Sacrimonii i Morhany będzie zespół Mael.


Sacrimonia

Kwintet z Warszawy grający symfoniczny black metal. Urzekająca mieszanka potężnego kobiecego wokalu, melodyjnych, ale ostrych jak brzytwa riffów i gotyckich orkiestracji.
Do tej pory wydali pełnowymiarowy album „Anthems of Eclipse” oraz wcześniej EP-kę „New World Ascension”.

Morhana

Morhana jest zespołem, który łączy melodyjność folku z brzmieniem instrumentów klasycznych na surowym fundamencie metalu. Inspiracją dla zespołu jest szeroko pojęty folklor – ten rodzimy, ale również kultura irlandzka, bretońska czy skandynawska. W tekstach często pojawiają się bohaterowie mitów rodzimowierczych, bogowie skandynawskich sag, stwory z legend, transcendentalizm. Ta tematyka bywa czasem przełamywana utworami typu „drinking songs”, które są odskocznią dla poważnych tematów podejmowanych przez zespół. Mnogość inspiracji sprawia, że muzyka Morhany jest zróżnicowana.
W 2015 roku zespół wydał swój pierwszy album „When the Earth Was Forged”, natomiast druga płyta, zatytułowana „Eternal War”, ukazała się w 2022 roku.

Mael

Trio z Mińska Mazowieckiego, grające ognisty death/black inspirowany takimi zespołami jak: Death, Mayhem, Dissection, Dying Fetus czy tez Deicide.
Teksty rozważają o tematyce życia i śmierci, oraz o stanach poza nimi. Nie bierzemy jeńców, nie znamy litości…

Otwarcie bram: 19:00
Start: 20:00
Bilety: 30 PLN (przedsprzedaż) / 40 PLN (w dniu koncertu)