SACRIMONIA wyda debiutancki album „Anthems of Eclipse”

0
739

Polski zespół SACRIMONIA przymierza się do wypuszczenia nowego wydawnictwa, którym będzie debiutancki album „Anthems of Eclipse„. Ten zespół dostarcza słuchaczom rzadko spotykaną estetykę na dzisiejszej black metalowej scenie w połączeniu z chwytliwymi i melodyjnymi kompozycjami, a wszystko to wzbogacone potężnym kobiecym wokalem. Premiera albumu zaplanowana jest na 10 czerwca bieżącego roku i ukaże się na CD wydanym własnym sumptem. Przedsprzedaż jest możliwa na profilu Bandcamp zespołu.

 

Komentarz zespołu: „Główną ideą przyświecającą powstawaniu Anthems of Eclipse było stworzenie muzyki czerpiącej z najlepszych cech symfonicznego black metalu, jednak przekładającej tę stylistykę na realia 2022 roku. Wychodząc poza ramy gatunkowe tradycyjnego black metalu, Sacrimonia na Anthems of Eclipse proponuje słuchaczom muzykę, która przy zachowaniu ciężaru nie boi się melodii, chwytliwości czy szeroko rozumianej piosenkowości. „.

 

Muzyka na debiutancki album została zarejestrowana, zmiksowana i poddana masteringowi przez Przemysława Nowaka w Impressive-Art Studio (Odraza, Outre, Devilish Impressions). Orkiestracje wyprodukował Wojciech „Flumen” Kostrzewa z zespołu Asgaard. Okładkę płyty stworzyła Dorota Bujak. Zdjęcie zespołu wykonała Aleksandra „Krucza” Burska (ROSK, Blaze of Perdition, Mānbryne).

Poniżej możecie obejrzeć klipy do utworów:

  • Mirror for the Faceless
  • Eclipse

Utworu te są dostępne na najpopularniejszych platformach streamingowych
(np.: SpotifyBandcamp).

 

Tracklista „Anthems of Eclipse„:
1. Distorted Simulacrum
2. Mirror For The Faceless
3. Modern Prometheus
4. For The Universe To Shatter
5. Into Darkness My Soul Descends
6. A Storm I Seek
7. Katabasis
8. Eclipse

­
­
BIOGRAFIA:

Sacrimonia to formacja z Warszawy grająca symfoniczny black metal. Założony w 2015 roku zespół skupia się na tworzeniu urzekającej mieszanki potężnego kobiecego wokalu, melodyjnych, a zarazem ostrych jak brzytwa riffów i gotyckich orkiestracji. Powstała z fascynacji klasykami symfonicznego black metalu takimi jak Dimmu Borgir czy Emperor, stołeczna Sacrimonia aspiruje do wykraczania poza ramy gatunku.

Zarówno najnowszy album zespołu, „Anthems of Eclipse”, jak i poprzednie EP „New World Ascension” kipią potężnymi kobiecymi wokalami, wysmakowanymi partiami gitar oraz bogatymi orkiestracjami. A przede wszystkim, świetnie skomponowanymi utworami. Podczas gdy inne zespoły szczycą się „mrokiem” czy „bezkompromisowością” swojej twórczości, Sacrimonia dostarcza słuchaczom muzyki jednocześnie chwytliwej i intrygującej, nie oglądając się na trendy panujące aktualnie na scenie.

SACRIMONIA
SACRIMONIA

LINE-UP:

Kamila „Lasaira” Grabowska-Derlatka – wokal

Jakub Zgorzelski – gitara

Mariusz Hausenplas – gitara

R. Przyłuski – bas

Igor Pisarek – perkusja