„Nie jesteś sam” Koncert charytatywny dla Stana Borysa

0
658

Stan Borys, a dokładnie Stanisław Guzek (ur. 3 września 1941 w Załężu) to artysta polskiej sceny muzycznej, którego niewielu trzeba przedstawiać. Wybitny muzyk, piosenkarz, kompozytor, aktor i poeta.

Swoją działalność rozpoczął w 1958 roku jako aktor teatralny. W 1965 razem z gitarzystą i wokalistą Tadeuszem Nalepą oraz piosenkarką Mirą Kubasińską założył zespół Blackout. Od 1968 tworzył z formacją Bizony, natomiast w 1969 roku rozpoczął karierę solową i w 1970 roku wydał swój pierwszy album. Od tego czasu jako twórca i współtwórca wydał dwanaście albumów, otrzymał wiele nagród za swoją twórczość i stał się ikoną muzyki, a jego teksty i piosenki, po dziś dzień są obecne w polskiej kulturze.

W lutym bieżącego roku artysta trafił do szpitala w stanie ciężkim, przyczyną okazał się udar niedokrwienny, który spowodował częściowy paraliż. Rehabilitacja przebiegała pomyślnie, artysta zaczął odzyskiwać zdrowie, jednak w maju stan zdrowia Stana Borysa zaniepokoił lekarzy i konieczny okazał się powrót do szpitala. Artystę czeka dalsze specjalistyczne leczenie oraz długa i kosztowna rehabilitacja.

Na rzecz muzyka została zorganizowana akcja charytatywna, w ramach której dnia 17 czerwca o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego Polskiego Radia w Warszawie odbędzie się koncert “Nie jesteś sam”. Na scenie studia wystąpią najpopularniejsi artyści polskiej sceny muzycznej: Kayah, Skaldowie, Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Izabela Trojanowska, Jerzy Grunwald, Andrzej i Jacek Zielińscy, Olga Bończyk, Grzegorz Wilk i Agata Dąbrowska. Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął Ryszard Szwec, natomiast wydarzenie poprowadzą Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Anna Popek. Koncert organizują Program 1 Polskiego radia oraz Fundacja Lex Nostra.

Akcję wsparli także znani artyści plastycy, przeznaczając swoje dzieła na charytatywną aukcję, w ramach której do 19 czerwca można licytować prace m. in. Krzysztofa Oraczewskiego, Rafała Olbińskiego, pejzaż Kazimierza Szemiotha i obraz namalowany przez Marka Grechutę.

Bilety na koncert można nabyć na stronie Polskiego Radia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here