Motörhead „Another Perfect Day” w wersji deluxe na 40 lecie albumu!

0
289

Motörhead wydał w 1983 roku swój szósty studyjny album „Another Perfect Day”. W tym roku krążek obchodzi jubileusz 40lecia wydania i z tej okazji ukaże się specjalne wydanie tego albumu w wersji deluxe!

Wersje deluxe (2CD i 3LP) wzbogacone będą o nigdy niepublikowany koncert Motörhead z 1983 roku, do płyt dołączona będzie pokaźna książeczka z historia powstania albumu i wieloma niepublikowanymi zdjęciami, a na CD i w digitalu znajdą się ponadto utwory bonusowe: m.in niepublikowane wersje demo nagrań z płyty.

PREMIERA: 3 LISTOPADA 2023

“Another Perfect Day” uważany jest za jeden z najbardziej kontrowersyjnych albumów w historii grupy Motörhead. Od samego jej początku była to płyta stojąca w opozycji do wszystkiego. Po tym, jak gitarzysta Thin Lizzy Brian ‘Robbo’ Robertson zastąpił w zespole Eddiego Clarke’a, szósty album Motörhead zaprezentował zupełnie inne muzyczne podejście – Lemmy określił je jako ‘musicalowe’. Klasyczny skład grupy wypełnił swoją misję wykorzystując pełen potencjał swojej nieokrzesanej dzikość. Teraz zespół poszedł tradycyjnym rockowym tropem, wzmocniony przez starannie dobraną produkcję.

W 1983 roku piekielne patenty Lemmy’ego i Philla owinięte zostały przez wielowymiarowe, piętrzące się efekty gitarowe Robbo. Początkowo zaskoczyło to fanów, przyzwyczajonych do przypiekania na gorąco przez zwodnicze, złożone termonuklearne bluesowe riffy i ozdobniki Eddiego. Następująca po skrytykowanym albumie “Iron Fist”, ta kolejna w dyskografii zespołu płyta “Another Perfect Day” staje dziś przed nami po 40 latach od swojego debiutu i turbulencjach, które przeżyła w swoim czasie. Ten album był jedynym takim rozdziałem w historii zespołu, dzieląc ją na to co przed nią i to co po niej.


Po czterdziestu latach od swojej premiery, “Another Perfect Day” utrzymuje swoją pozycję najbardziej surrealnego odjazdu we wczesnej historii Motörhead. Album zasłużył na ponowną ocenę, oddzielną od tamtego gorącego czasu i emocji związanych z rozpadem klasycznego składu i dołączeniem Robbo.


W ramach celebracji 40 rocznicy wydania szóstego albumu studyjnego w arsenale Motörhead, “Another Perfect Day” ukaże się w nowych wersjach deluxe. Będzie wersja podwójna CD i potrójna winylowa z twardą oprawą i dużymi książeczkami. Płyty zawierać będą remaster oryginalnego albumu, oraz nigdy niepublikowany pełen koncert z 22 czerwca 1983 roku nagrany w Hull City Hall. Na CD i w digitalu znajdą się także nigdy do tej pory niepublikowane wersje demo nagrań z płyty. W książeczce będzie historia powstania albumu oraz wiele nigdy niepublikowanych zdjęć. Jest także limitowana edycja pojedynczego kolorowego winyla (niebiesko czarny swirl) z oryginalnym albumem w zremasterowanej wersji.


Szczegóły poniżej. Pozostałe wydania i informacja pod adresem: www.iMotorhead.com


LP & CD zestaw utworów


Album “Another Perfect Day”:

 1. Back At The Funny Farm
 2. Shine
 3. Dancing On Your Grave
 4. Rock It
 5. One Track Mind
 6. Another Perfect Day
 7. Off To War
 8. I Got Mine
 9. Tales Of Glory
 10. Die You Bastard

CD & Digital: utwory bonusowe:

 1. Turn You Round Again (I Got Mine, B-Side)
 2. Hoochie Coochie Man (Live, Shine B-Side)
 3. (Don’t Need) Religion (Live, Shine B-Side)
 4. Climber (Demo)
 5. Fast One (Demo)
 6. Chinese (Demo)
 7. Climber (Instrumental Demo)

Live at Hull City Hall, 22.06.1983
(Nigdy niepublikowany)

 1. Back at the Funny Farm
 2. Heart of Stone
 3. Shoot You in the Back
 4. Marching Off to War
 5. Iron Horse / Born to Lose
 6. Another Perfect Day
 7. Hoochie Coochie Man
 8. (Don’t Need) Religion
 9. One Track Mind
 10. Go to Hell
 11. America
 12. Shine
 13. Dancing on Your Grave
 14. Rock It
 15. 15.Bite the Bullet
 16. The Chase Is Better Than the Catch

Przedsprzedaż: https://motorhead.lnk.to/APD40PR