KALT VINDUR wyda długo wyczekiwany trzeci album „Magna Mater”!

0
386

KALT VINDUR powstał wiosną 2015 roku w Dukli. Po zmianach personalnych w składzie: Artur (Svart) na gitarze, Julian (Xakhariash) na perkusji, Szymon (S) na basie, Wojciech (Celsus) na wokalu, zespół nagrał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Delusions” (2017), gdzie instrumenty klawiszowe i syntezatory zostały nagrane przez U. Recka z legendarnego zespołu Lux Occulta. W 2020 roku ukazał się drugi album „…And Nothing Is Endless” na kasecie i płycie CD nakładem Witching Hour Productions (BatushkaVader). Na tej płycie zespół konsekwentnie rozwijał swój własny styl zwany „podkarpackim black metalem”.

W 2022 roku zespół nagrał materiał na trzecią płytę zatytułowaną „Magna Mater„. Ścieżki perkusji na zarejestrował nowy utalentowany muzyk – Rafał Chruścicki (ex-Pandrador). Tym razem styl zespołu również ewoluował, czyniąc go albumem najbardziej dojrzałym, z kilkoma zaskakującymi zmianami, ale jednocześnie wielowymiarowym i spójnym albumem.

Muzyka na nową płytę została nagrana w Regnat Studio (DargorKrusher) w Cieklinie. Miksem i masteringiem zajął się Krzysztof Kokosiński. Za oprawą graficzną odpowiada Maciej Kamuda (Blut Aus NordSpaceslugSunnata).

Magna Mater” ukaże się na kasecie, płycie CD i winylu 26 stycznia 2024 roku nakładem greckiej wytwórni The Circle Music. Przedsprzedaż dostępna jest tutaj.

Celsus tak komentuje utwór: „Żywioły to ukłon w stronę naszych przodków, których czyny, życie i pragnienia znajdują odzwierciedlenie w każdym z przywołanych tytułowych elementów. Twój stosunek do duchowości, religii itp. nie jest ważny. Energia Twoich poprzedników jest nieistotna, oni nadal są obecni, choć ich ciała już dawno rozsypały się w pył. Ta energia dzisiaj napędza nasze życie, tak samo jak nasza energia wróci do następnych pokoleń.

Svart komentuje piosenkę: „Bless Us to dobra zapowiedź muzyki zawartej na albumie „Magna Mater”, będącym mieszanką klimatycznego i progresywnego black metalu. Album składa się z siedmiu kompozycji, w tym jednej instrumentalnej, różniącej się od reszty albumu.”

Tracklista:

  1. Magna Mater
  2. Żywioły
  3. Agonizing Luminosity
  4. Bless Us
  5. Possessed By Lunacy
  6. Visions Of Purification
  7. Mist Over Cergova

    Gościnnie:

klawisze w utworze „Mist Over Cergova” – Marek (MYSTHICON)
perkusja w utworze „Mist Over Cergova” – Julian Zacharjasz (INTERCEPTOR)
klawisze w utworach „Visions Of Puryfication” i „Magna Mater” – Krzysztof Kokosiński
perkusja w utworze „Possessed By Lunacy” – Andrzej Czujko (KARPATHIAN RELICT)