FLAPJACK – trzy koncerty w kwietniu!

0
726

FLAPJACK – trzy koncerty pod szyldem „Tribute to Guzik” w kwietniu!

Koncerty odbedą się w miastach:

➡️22.04.2022 – Szczecin – DK Krzemień
➡️23.04.2022 – Wrocław – Stary Klasztor
➡️24.04.2022 – Poznań – U Bazyla

Flapjack powstał w 1993 roku z inicjatywy Roberta „Litzy” Friedricha i Macieja „Ślimaka” Starosty (obaj z zespołu Acid Drinkers). Pozycję drugiego gitarzysty objął Maciej Jahnz, z którym Litza grał wcześniej w zespole Slavoy. Basistą został Jacek „Hrap-Luck” Chraplak, późniejszy realizator dźwięku, do składu dołączył również Marcin „Wimek” Wimońć, wokalista i saksofonista zespoły Squot. Przez pewien okres gitarzystą Flapjacka był także nieodżałowany Aleksander „Olass” Mendyk. Rolę wokalisty, po kilku zmianach personalnych, ostatecznie objął Grzegorz „Guzik” Guziński z trójmiejskich formacji Red Rooster i Ndingue.

Zespół ma w swoim dorobku cztery płyty („Ruthless Kick”, „Fairplay”, Juicy Planet Eart” i „Keep Your Heads Down”) oraz wiele koncertów i tras koncertowych z zaprzyjaźnionymi zespołami polskiej sceny metalowej, grał również na jednej scenie m.in. z legendarnym Faith No More.

W styczniu 2021 roku zmarł wokalista zespołu, Grzegorz „Guzik’ Guziński, pozostawiając po sobie pustkę w sercach fanów i muzyków, z którymi współpracował.

Chcąc uczcić tego nietuzinkowego artystę, znakomitego tekściarza i muzyka, naszego kolegę i przyjaciela zdecydowaliśmy się na spotkanie się w prawie „oryginalnym” składzie Flapjack i zrobić Tribute to Guzik.

Zrobimy to najgłościej i najmocniej jak tylko potrafimy!
Czyli po prostu ”Ruthless kick”!

Skład:
Robert „Litza” Friedrich
Maciej „Ślimak” Starosta
Maciej Jahnz
Marcin „Wimek” Wimońć
Michał „Mihau” Kaleciński

Pozycje wokalistów w tym projekcie obejmą: J Kroto Cokesky z zespołu Hope oraz Rafał „Hau” Mirocha