Luiza Ganczarska- nowy singiel „Zawsze Musiałam”!

0
143

Luiza Ganczarska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyki wydaje kolejny singiel zapowiadający nowy album!

Singiel „Zawsze Musiałam” przedstawia kobiecy manifest wokalistki.

Czego się od nas wymaga, a czego tak naprawdę chcemy? To jedno z wielu pytań, które w swoimnajnowszym singlu „Zawsze Musiałam” stawia Ganczarska. Premiera utworu, jak na mocno kobiecy manifest przystało- 8 marca.

Singiel stanowi zapowiedź debiutanckiego albumu Luizy „Teraz”, który światło dzienne ujrzy jesienią tego roku. – To opowieść o szablonach, które są nakładane na nas tuż po wyjściu na ten świat. Tak nie wypada, z kolei coś innego trzeba. W końcu zadałam sobie pytanie: ile tak naprawdę jest mnie we mnie? Wtedy powstało „Zawsze Musiałam”. To manifest, mocno kobiecy. Sprzeciw wobec tego, co ponoć musimy i otworzenie oczu na to, czego naprawdę chcemy tu i teraz – tak swój najnowszy singiel zapowiada Luiza Ganczarska, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyki, która szerszej publiczności dała szansę poznać się w maju ubiegłego roku, przedstawiając utwór „E”. Premierze singla „Zawsze Musiałam” towarzyszy premiera teledysku, który przedstawia historie kobiet łączących siły podczas terapii grupowej.

Kredits „Zawsze Musiałam”:
sł. muz.: Luiza Ganczarska mix,
mastering: Piotr „Dziki” Chancewicz
realizacja/montaż video: Tymoteusz Chwistek
produkcja muzyczna: Ganczarska
produkcja teledysku: Qltur Generator

Luiza Ganczarska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyki. Po ziemi chodzi twardo jakby grawitacja ciągnęła ją mocniej niż należy, a jednocześnie stąpa po niewidzialnych krawędziach miękko i zwinnie jak kot. Wytycza ścieżki i zaciera ślady. Ma w sobie małą anarchistkę, z kolanami odrapanymi od chodzenia po drzewach, które od dzieciństwa jakoś się nie zagoiły. Choć nie wyrosła z trampek, umie biegać w szpilkach. Taki dualizm mógłby być ciężkim dysonansem. A jednak ma swój balans. I taki balans jest również w jej muzyce. Raz lirycznej, raz rozkrzyczanej. Jak ogień, który nie żyje bez powietrza i wielkich przestrzeni. To muzyka, która jest patrzeniem na szeroki horyzont z dachu niedokończonej budowy. Wieje wiatr, włosy się plączą. Wdech, wydech. Robisz krok do przodu i lecisz.
„Muzyka jest dla mnie nośnikiem emocji i głosem, dzięki któremu wyrażam to, co dla mnie ważne. Jest to dziedzina, na której buduję życie prywatne i zawodowe, a swoje zaangażowanie wykorzystuję, by nieść dobry przekaz i wartości. Obserwuję świat. Staram się żyć tak, by być przykładem dla siebie samej. Nie krzyczę o swoich planach – działam. Nie opowiadam o poglądach – żyję z nimi w zgodzie. Dlatego też staram się, żeby moja muzyczna działalność nie była dla Słuchacza wyłącznie rozrywką. Mam poczucie misji, dlatego prawdziwe spełnienie jako artystka i kobieta czuję, gdy moja pasja idzie w parze z tym, co potrzebne światu.”

Artystkę usłyszeć będzie można wraz z Groove Section, w składzie: Adrian Adamski, Damian Kurasz, Witold Paśko, Bartek Skiba, Rafał Inglot m.in. podczas zbliżającego się CieszFanów Festiwal

Wcześniejsze Projekty:

Avon „PrzeMOC wobec KOBIET. Skreśl niepotrzebne” – kampania społeczna w ramach akcji Avon Alert, za sprawą której powstała pierwsza w Polsce aplikacja przeciw przemocy. Jej zadaniem jest wspieranie kobiet i pokazanie ich mocy, zamiast słabości. Informacje o kampanii pojawiły się w telewizji, prasie i Internecie, a spot, z muzyką skomponowaną i wyprodukowaną przez Luizę został obejrzany ponad 5,5 miliona razy.
Mamalarka – projekt powstał spontanicznie, łącząc w sobie trzy kobiece osobowości i trzy sfery sztuki: malarstwo, film i muzykę. Jego pierwszym elementem był cykl malarski Barbary Porczyńskiej.

„MaMalarka” powstała z gry słów: mama i malarka – z połączenia, wydawać by się mogło, wykluczających się światów. To zanurzenie się w codzienność kobiety – matki – artystki, gdzie tok i sens nadają rytuały codzienne. To świat pomiędzy. Pomiędzy malarstwem, przedmiotem, słowem. Świat pełen sprzeczności i nieustającej walki kobiety o własną tożsamość. O dźwięki w filmie – kompozycję, produkcję, miks i mastering muzyki zadbała Luiza, która jakiś czas później na tej bazie stworzyła również album muzyczny o tym samym tytule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here