Likho wypuszcza singiel i zapowiada debiutancką płytę

0
469

Likho powstał w 2020 roku z inicjatywy Roberta Przyłuskiego, Michała Nowaka i Alexandra Wrzoska.

Początkowo ukierunkowana na folk-metal, muzyka zespołu ewoluowała i obecnie bliżej jej do fińskiego melodeathu i metalcore z elementami folk. Grupa nie zapomniała jednak swoich korzeni i tematyka utworów w dominującej większości oparta jest o kulturę Słowian przedchrześcijańskich – mitologię, historię itp.
Zespół ma na swoim koncie kilkanaście występów w wielu miastach Polski, jednak dopiero teraz ma się ukazać debiutanckie wydawnictwo – „I am the end”. Trwający pół godziny album będzie ukazywać kulturę słowiańską w bardzo szerokim spektrum, począwszy od rubaszno-dowcipnych przyśpiewek biesiadnych, aż po emanujące agresją hymny batalistyczne.


Premiera płyty zaplanowana jest na 15 czerwca bieżącego roku, a zapowiada ją singiel „Malady”, będący swego rodzaju podsumowaniem wszystkiego, co charakteryzuje twórczość zespołu Likho – począwszy od sprytnie wplecionych folkowych melodii w metalcore’owe breakdowny, skończywszy na lirycznym opisywaniu współczesności poprzez nawiązania do mitologii słowiańskiej.

Lista utworów:
1. Gates of Pestilence
2. Malady
3. The Beerholder
4. Girl From the West
5. Echoes
6. Pagan Reaction
7. Fields of Nav

Skład:
Jan Mucha – Wokal
Alexander Wrzosek – Gitara rytmiczna
Michał Nowak – Gitara prowadząca
Robert Przyłuski – Gitara basowa
Stanisław Lipski – Perkusja
Gość:
Wokale grupowe (gang vocals) – Maciej Dzido (Morhana)