MORRATH wydał debiutancką płytę „Centuries of Blindness”

0
452

Morrath to death metalowy zespół powstały na gruzach thrashowego Prowlera w 2020 roku. Fani oraz recenzenci debiutanckiej EPki określili styl zespołu jako zbliżony do klasycznych brzmień amerykańskiej sceny, porównując np. do Morbid Angel, Deicide, Suffocation czy Incantation, pojawiają się również od czasu do czasu elementy slamu czy klasycznego grindcoru. W tekstach pojawia się tematyka osobistych walk i antyreligijna.

20 kwietnia 2023 roku w Europie oraz w Ameryce ukazał się pełnoprawny albumu zespołu zatytułowany „Centuries of Blindness„.

Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Krzysztof Kostencki z Tetra Wave Studio, który pracował między innymi przy płycie SOTHORIS „Wpiekłowstąpienie„. Okładkę płyty stworzył basista zespołu Mieszko Jankowski.

Płyty można zamawiać na Bandcampie.

Komentarz zespołu odnośnie płyty: „Centuries of Blindness ma wyrazić nasze spojrzenie na death metal – nasz ulubiony gatunek muzyczny, jest to forma wyrażenia naszych odczuć i emocji, naszych poglądów. Niemniej ważna była chęć wydania płyty, która będzie dobra i do której będzie się chciało wracać – marzyliśmy o tym już za czasów grupy Prowler, gdy zaczynaliśmy próby pierwszego składu, nie umiejąc jeszcze grać na instrumentach„.

Tracklista:

1. No God to Come   
2. Where Salvation Meets the Rot   
3. Crimson Demons   
4. New God Exalted   
5. Primal Addiction   
6. Spiral of Pain   
7. Undying Grief   
8. Awaiting the Inevitable   
9. In the Crypts of Profanity

MORRATH Line-up:

Mateusz Hertmanowski – wokal
Bartek Maśląkowski – gitara
Szymon Wyrwiński – gitara
Mieszko Jankowski – bas
Miłosz Maik – perkusja

OLYMPUS DIGITAL CAMERA