Vane powraca z nowym EP- The Nightmare!

0
270

W dobie obecnej pandemii większość muzyków zakasało rękawy do pracy w studiu.

Piraci z VANE również ciężko pracowali i przygotowali coś specjalnego dla wszystkich maniaków groove/melodic death metalu – nowe EP zatytułowane “The Nightmare”!

Premiera 3 września 2020!

Inspirowana twórczością takich zespołów jak Carcass, At The Gates, In Flames i Lamb of God, EP jest pełna thrashu, tradycyjnego death metalu, ale i melodeath’owych melodii, ukazując zespół z najmroczniejszej jak dotąd strony. VANE opowiada alternatywną historię mitycznego statku-widma „Latający Holender”, zabarwiając fabułę śmiercią, intrygami i okultyzmem. Utwory na „The Nightmare” są zróżnicowane, a jednocześnie stanowią spójną całość.

VANE, w odróżnieniu od innych zespołów metalowych o tematyce pirackiej, porusza tę materię w sposób śmiertelnie poważny. Przekazanie fanom mrocznej historii w przekonujący sposób to nie lada wyzwanie, ale „The Nightmare” ma muzyczną siłę ognia, by podołać zadaniu. Seria teledysków towarzyszących EP tylko pomaga wzbogacić przekaz zespołu:

„Walk The Plank”

„The Cannibal”

Na krążku znajdzie się 5 kawałków:

  1. Row, Ye Scallywags!
  2. The Cannibal
  3. The Burial
  4. Become the Nightmare
  5. Walk the Plank

Pierwsze dwa  kawałki zostały już wcześniej opublikowane jako cyfrowe single, pozostałe zaś dopełniają pokręconą historię Latającego Holendra, opowiedzianą w Vane’owym stylu!

https://vane.band/music/the-nightmare-ep/

Płytę można zamawiać w specjalnym preorderze razem z koszulką. Jako bonus, wersja CD zawiera “Row, Ye Scallywags!” w lekko zremasterowanej wersji! 

Już niebawem VANE wraca do koncertowania w ramach wspólnej trasy z MOYRĄ „Storm of Fate Tour 2020”, która została przerwana dokładnie w połowie. Nowe terminy koncertów przedstawiają się następująco:

11/09 – Warszawa (VooDoo Club)

12/09 – Chorzów (Leśniczówka)

18/09 – Wrocław (Liverpool)

19/09 – Kraków (Klub Zaścianek)

 

Do tej pory VANE wydał jeden pełny album, jedną EP, 3 single i 5 teledysków. Wybrany w eliminacjach zagrał na festiwalach Wacken, Pol’and’Rock i Uwolnić Muzykę, a przy innych okazjach supportowali kapele takie jak Vader, Acid Drinkers czy Kat&RK.

 

Więcej info:

https://vane.band/

https://www.facebook.com/vane.band/

https://www.youtube.com/c/VANEband