Debiutancka płyta WELMOED „Ask & Embla”

0
222

WELMOED to nowy holenderski projekt projekt Thijsa Muldersa (Asklepeion, Misanthropia)grający post-black metal/shoegaze, którego początek datuje się na 2018 rok.

Nazwa WELMOED zostało wybrana ze względu na skojarzenia z dążeniem do celu i siłą woli. Muzycznie jest to atmosferyczny rock połączony z elementami post-rocka oraz klasycznego post-black metalu i shoegaze’u.

Thijs (lider projektu) napisał cały materiał, a do realizacji zaprosił wokalistkę Veerle Kiliaan (SHE!), wokalistę Bram Koller (Misanthropia), a na perkusji zagrał Hugo de Waal (Misanthropia).

„Ask & Embla” to album, który lirycznie wykorzystuje motywy mitologii, zwycięstwa i straty oraz metaforyczne odniesienia do oszustwa poprzez religię.

Muzyka została zmiksowana i zmasterowana przez Dion Vermaes w Dion Vermaes Audio Engineering. Okładkę i layout wykonał Jan Örkki Yrlund, który współpracował z takimi zespołami jak Amberian Dawn, Cytotoxin, Manowar, Korpiklaani, Týr. Logo zespołu wykonał Daniela Neagoe. Zdjęcie zespołu – Pally JVisuals & Feey.

Debiutancki album ukaże się cyfrowo i na płycie CD we współpracy z polską wytwórnią Via Nocturna. Premiera albumu odbyła się 28 lipca 2023 roku. Całego albumu można posłuchać na kanale WherePostRockDwells:

Tracklista:

  1. Naga
  2. Ask & Embla
  3. De Zee en Haar Heimlijk Rijk
  4. 04: Legioen
  5. Verlossend Vuur