CUNABULA wyda debiutancki album

0
234

CUNABULA to formacja, która powstała w stolicy Litwy – Wilnie. Występy na żywo wprowadzają słuchaczy w stan strachu i hipnozy. Ich muzyka jest pełna mroku, atmosfery jak i ciężkich, miażdżących gitarowych riffów wypełnione raz delikatnym, innym razem zaś potężnym growlem. Próbując kategoryzować muzykę zespołu CUNABULA można stwierdzić, że granice stylistyczne nie istnieją. To eklektyczna mieszanka, bowiem zawiera post-metal, sludge metal, muzykę progresywną, ambientowe tła, a nawet black metalowe elementy.

Muzykę tego zespołu polecamy fanom takich kapel jak Isis, Cult of Luna, Psychonaut, Deafheaven, Obscure Sphinx i Blindead.

Już wkrótce litewska grupa wyda swój długo wyczekiwany debiutancki album pod tytułem „The Weight of Sleep”. Muzykę na to wydawnictwo zarejestrowano w kilku studiach nagraniowych: Lapės Records (perkusja), Black Box Recordings (wokale), Agirdi Audio (gitara i bas). Za miks i mastering odpowiada Łotysz, Gints Lundbergs, który w swoim portfolio ma współpracę między innymi z Dissection, Frailty, czy też Skyforger. Okładkę płyty stworzył Nojus Petrauskas.

Niedawno ukazał się singiel promujący wydawnictwo.

Premiera albumu „The Weight of Sleep” zaplanowana jest na 11 sierpnia 2023 roku. Płyta CD ukaże się nakładem Sleaszy Rider SRL (pre-order). Album zostanie wydany również na winylu dzięki amerykańskiej wytwórni Adirondack Black Mass.

Tracklista:

  1. Bruxa
  2. Drown to Become Water
  3. We Are the Prey
  4. The Weight of Sleep
  5. Silent Somber Suns
  6. Sh’eenaz