TEMPLE OF KATHARSIS wydał debiutancki album „Macabre Ritual”

0
256

Theogonia Records przedstawia długo oczekiwany debiutancki album mistrzów greckiego black metalu TEMPLE OF KATHARSIS, zatytułowany „Macabre Ritual”.

Pochodzący z miasta Kastoria w Grecji, zespół został założony w 2011 roku przez niesławnych Hellmaster666 (bas/voc) i Homados (gitary). Dotychczas TEMPLE OF KATHARSIS wydało jedno demo, jedną EP-kę i trzy splity, umacniając swoją pozycję jako jednego z najbardziej ekscytujących młodych zespołów na undergroundowej scenie black metalowej. Formacja dzieliła również scenę z legendarnymi zespołami, takimi jak Septic Flesh, Womb of Maggots, Rotting Christ, Dark Vision i Gaerea, porywając publiczność intensywnymi i hipnotyzującymi występami na żywo.

Album „Macabre Ritual” to złowroga podróż, która zagłębia się w sfery satanizmu, antyreligii, śmierci, ciemności i wojny. Dzięki wpływom zaczerpniętym zarówno ze skandynawskiej, jak i greckiej sceny black metalowej, TEMPLE OF KATHARSIS stworzyło brzmienie, które jest nieustępliwe, intensywne i niesamowicie urzekające.

Ta muzyczna odyseja zawiera osiem przeklętych hymnów, które rzucą złowrogie zaklęcie na wszystkich, którzy odważą się ich słuchać. Od mrożących krew w żyłach i atmosferycznych głębin „Abyssal Cold Void”, po nieustępliwy atak „The Burning Flood of Antichrist” i okultystyczne zaklęcia „Inside the Medieval Crypt”, każdy utwór zanurza słuchacza w makabrycznym świecie złowrogich rytuałów i złowrogiej narracji.

Debiutancki album ukazał się w wersji cyfrowej 19 lipca 2023 roku, a jako CD jewelcase dostępny będzie 4 sierpnia 2023 roku nakładem Theogonia Records. Pre-order dostępny w sklepie internetowym wydawcy.

Tracklista:

  1. Abyssal Cold Void (Intro) (02:19)
  2. The Burning Flood of Antichrist (05:03)
  3. Erasure of Religious Existance (06:02)
  4. In the Dungeons with the Rats (06:21)
  5. Ο Αρχιερεύς Των Λύκων (The Archpriest of the Wolves) (07:37)
  6. Inside the Medieval Crypt (07:14)
  7. The Kingdom of Hades (06:56)
  8. Macabre Ritual (07:05)

Line-up:

Hellmaster 666 – bass/vocals
Zeratul – guitars
Nodens – drums