KARPATHIAN RELICT wyda nowy album „Never Be After”

0
94

KARPATHIAN RELICT został założony jako Orthodox w 2006 roku przez Bogdana Lewickiego i Andrzeja Czujko. Pod tym szyldem zespół nagrał i wydał debiutancki album „Forever Not Yet”. Po 2 latach stagnacji, kiedy Bogdan i Andrzej przenieśli się do Polski – Orthodox w 2013 roku został przemianowany na KARPATHIAN RELICT z Patrykiem Olbertem (bas) i Adrianem Mięsowiczem (wokal). Następnie grupa wydała „Beyond The Over” (2017) reedycję „Forever Not Yet” (2018). W kolejnych latach ich muzyczna podróż nadal trwała, tworzyli nową muzykę – by w końcu ustatkować się z Bartkiem Oleniaczem jako gitarzystą, a później z Mateuszem Baczkiem na pozycji basisty.

Obecnie podkarpacki zespół przygotowuje się do wydania nowego studyjnego albumu pod tytułem „Never Be After”.

Premiera trzeciego albumu zaplanowana jest na 9 września 2023 roku i ukaże się w wersji cyfrowej i na płycie CD nakładem francuskiej kooperacji MusikÖ_Eye i Metal Exhumator.

Album będzie zawierał 8 utworów, w których rdzenem jest death metal. W utworze „The Moth” gościnnie Eliza Kuźnik (KSU) zagrała na skrzypcach. Perkusję nagrał Piotr „Koła” Dorotniak w Stodoła Studio. Muzykę zmiksował i zmasterował Adrian Mięsowicz (Tribe Five Studio), który odpowiadał za udźwiękowienie koncertu nagranego z okazji 44-lecia (BluRay 4K) najstarszego polskiego zespołu punkrockowego KSU. Okładkę i layout wykonał Michał „Xaay” Loranc (God Dethroned, Kamelot, Nile).

Niedawno Ukraińsko-polski zespół opublikował teledysk promujący nowe wydawnictwo.

Komentarz zespołu: „Płyta zawiera „nasze” połączenie technicznego death metalu i muzyki progresywnej. W kilku miejscach pojawią się także instrumentalne przerywniki na instrumentach rzadko spotykanych w muzyce ekstremalnej, ale szczegółów nie będziemy zdradzać. Mamy nadzieję, że słuchacze również podzielą się emocjami i wspólnie dotrwamy do publikacji całego wydawnictwa.

Nowa płyta jest odzwierciedleniem tego, czego sami lubimy słuchać, a ponieważ każdy z nas ma zupełnie inny gust, staraliśmy się to w jakiś sposób połączyć. Mamy nadzieję, że nowy album dostarczy słuchaczom wiele frajdy z odkrywania tego, co jest na nim nagrane i sprawi, że będą chcieli do niego wracać raz po raz i za każdym razem będzie to nowe doświadczenie w obcowaniu z naszą muzyką”.

Tracklista:

The Moth
Bury In The Past
Closed Book
Silent Water Pt. I
Silent Waters Pt. II
Жach
My Anthem
The Masochist